Prostat sekresyonunda flora bakterisi bulunmasi anlamlimi?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Prostat sekresyonunda flora bakterisi bulunmasi anlamlimi?

Mesaj gönderen kadir »

Kronik prostatitli hastalarin prostat sekresyonunda flora bakterisi bulunmasi ve lokositin yuksek cikmasi enfeksiyon varligina isaret eder. Flora bakterileride bulundugu yerde enfeksiyon yapacak kadar virulansa ve kolonizasyon olusumuna sahipse enfeksiyon yapma ihtimali olasıdır. Heleki bu prostat iciyse.Koloni olusumu ve bakteri barinmasi icin cok uygun bir yasam yeridir.Bu bakteriler icinde faydali bakteriler dedigimiz bagirsaklarda bulunmasi gereken probiyotik bakterileri ayri tutmaktayim.Lactobacillus Achidophilus, Bifidobacterium v.s gibi.
Mrshadow

Re: Prostat sekresyonunda flora bakterisi bulunmasi anlamlimi?

Mesaj gönderen Mrshadow »

Peki kadir abi, lokosit bulgusu yok ama prostatta flora bakterisi var. Bu durumda antibiyotik kullanimini onerir misin?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:Peki kadir abi, lokosit bulgusu yok ama prostatta flora bakterisi var. Bu durumda antibiyotik kullanimini onerir misin?
Daha once lokosit var ise, ilac kullanimi sonunda lokosit dustuyse,tekrar ilac kullanmana gerek yok. Fakat hastalik basladigindan bu yana hic lokosit yoksa ve yine prostatit semptomları yasiyorsan, yani nonbakteriyel prostatitsen ve antibiyotik kullandigindada fayda gorup semptomlarin azaliyorsa ozaman kullanabilirsin.
Kisaca sunu soylemek istiyorum, eger siz nonbakteriyel tip iseniz, sizde zaten lokosit ve patojen cikmayacaktir.Bu tipte tedavi gercekten zor. Bu tipte yine hastalar antibiyotik kullanimi sonunda rahatlayabiliyorlar. Fakat bakteriyelseniz, antibiotik kullanimi sonucunda lokosit düstuyse, tekrar nuks edinceye kadar antibiotik kullanmayin.( Kültür ve antibiogram gozardi edilmeyecek)
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Kadir abi senaryomuz şöyle olsun;
lokosit vardı, ilaç kullandık düştü, hiç yükselmiyor birkaç aydır. tavsiye üzerine gittik kültür yaptırdık ve kültürde epidermidis üredi.
etken ilaçlar da belli. Ama lokosit yok!

bu durumda antb kullanılmalı mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:Kadir abi senaryomuz şöyle olsun;
lokosit vardı, ilaç kullandık düştü, hiç yükselmiyor birkaç aydır. tavsiye üzerine gittik kültür yaptırdık ve kültürde epidermidis üredi.
etken ilaçlar da belli. Ama lokosit yok!

bu durumda antb kullanılmalı mı?
Semptom yoksa kullanilmamali. Varsa kullanilmali. Kontamisyondanda emin olunmali.
Uzunyol2

Mesaj gönderen Uzunyol2 »

kadir yazdı:Kronik prostatitli hastalarin prostat sekresyonunda flora bakterisi bulunmasi ve lokositin yuksek cikmasi enfeksiyon varligina isaret eder. Flora bakterileride bulundugu yerde enfeksiyon yapacak kadar virulansa ve kolonizasyon olusumuna sahipse enfeksiyon yapma ihtimali olasıdır. Heleki bu prostat iciyse.Koloni olusumu ve bakteri barinmasi icin cok uygun bir yasam yeridir.Bu bakteriler icinde faydali bakteriler dedigimiz bagirsaklarda bulunmasi gereken probiyotik bakterileri ayri tutmaktayim.Lactobacillus Achidophilus, Bifidobacterium v.s gibi.
Kadir Bey, E.Coli bakterisi prostatit yapar mı? Bugun yabancı bir makalede yapabilir diyordu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Uzunyol2 yazdı:
kadir yazdı:Kronik prostatitli hastalarin prostat sekresyonunda flora bakterisi bulunmasi ve lokositin yuksek cikmasi enfeksiyon varligina isaret eder. Flora bakterileride bulundugu yerde enfeksiyon yapacak kadar virulansa ve kolonizasyon olusumuna sahipse enfeksiyon yapma ihtimali olasıdır. Heleki bu prostat iciyse.Koloni olusumu ve bakteri barinmasi icin cok uygun bir yasam yeridir.Bu bakteriler icinde faydali bakteriler dedigimiz bagirsaklarda bulunmasi gereken probiyotik bakterileri ayri tutmaktayim.Lactobacillus Achidophilus, Bifidobacterium v.s gibi.
Kadir Bey, E.Coli bakterisi prostatit yapar mı? Bugun yabancı bir makalede yapabilir diyordu?
Evet yapabilir...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cucu3636 yazdı:
Abi bende ilk tedaviye başladığımda hiç lokosit yoktu sonra denize girdim ve alkolden dolayı lokosit 20 oldu. Kullandığım ilaçlarla lokosit 1 senedir 0 ama ağrılar hala devam ediyor. Pcr ve kültürde de üreme yok. Yani ben çıkamıyorum abi bu işin içinden.
Gecmis olsun,
Lokosit sifirlandiktan sonraki surecteki yaşam tarzi doku hasari tamirine yönelik olmali. Bagisiklik guclu tutulmali. Alkol alinmamali, uyku iyi uyunmali, masturbasyon cok yapilmamali yaparkende hirpalanmamali. Korunmali iliski olmali.Bu surec cok onemli. Dikkat edilmesse nuks kacinilmazdir.
Bayrak2534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Bayrak2534 »

kadir yazdı:
Mrshadow yazdı:Peki kadir abi, lokosit bulgusu yok ama prostatta flora bakterisi var. Bu durumda antibiyotik kullanimini onerir misin?
Daha once lokosit var ise, ilac kullanimi sonunda lokosit dustuyse,tekrar ilac kullanmana gerek yok. Fakat hastalik basladigindan bu yana hic lokosit yoksa ve yine prostatit semptomları yasiyorsan, yani nonbakteriyel prostatitsen ve antibiyotik kullandigindada fayda gorup semptomlarin azaliyorsa ozaman kullanabilirsin.
Kisaca sunu soylemek istiyorum, eger siz nonbakteriyel tip iseniz, sizde zaten lokosit ve patojen cikmayacaktir.Bu tipte tedavi gercekten zor. Bu tipte yine hastalar antibiyotik kullanimi sonunda rahatlayabiliyorlar. Fakat bakteriyelseniz, antibiotik kullanimi sonucunda lokosit düstuyse, tekrar nuks edinceye kadar antibiotik
kullanmayin.( Kültür ve antibiogram gozardi edilmeyecek)
Selam kadır by dün 3 gün önce dr gittim prostat sıvısından kültür ve idrardan tahlıl yaptı ama hiç bir üreme Yok şimdi ben nonbakteriyel miyim dr senln bir şeyin Yok dedi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bayrak2534 yazdı:
kadir yazdı:
Kisaca sunu soylemek istiyorum, eger siz nonbakteriyel tip iseniz, sizde zaten lokosit ve patojen cikmayacaktir.Bu tipte tedavi gercekten zor. Bu tipte yine hastalar antibiyotik kullanimi sonunda rahatlayabiliyorlar. Fakat bakteriyelseniz, antibiotik kullanimi sonucunda lokosit düstuyse, tekrar nuks edinceye kadar antibiotik
kullanmayin.( Kültür ve antibiogram gozardi edilmeyecek)
Selam kadır by dün 3 gün önce dr gittim prostat sıvısından kültür ve idrardan tahlıl yaptı ama hiç bir üreme Yok şimdi ben nonbakteriyel miyim dr senln bir şeyin Yok dedi
A.s kardesim,
Ureme herzaman her labta olmuyor maalesef. En az 3 laba gidip emin olmak lazim.Tabii 3 labtada ureme yoksa. Ya tedavi sonucu mikrop temizlendi yada nonbakteriyelsiniz.
.
.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Bide şu var normal kültürlerde üreoplazma mycoplazma clamidya üretmek zordur bunların özel ayrı kültürü var
Onları ayrı belirtip yapmak lazım
Hiç bişey bulanamazsada garanti olsun diye son çare pcr yapmak lazım
Bayrak2534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Bayrak2534 »

Geçen kışın başladı tekrar rahatsızlık İstanbul'da 4 özle hastane bir tane eği arş has gittim . İlaç verin dahı olmadı ( 2012-2013 ilk teşhis kondu ama ilaç kullandım geçti yememe içmem dahi dikkat etmedim .4-5 yıl hıç bir şikayetim olmadı ) Örnek geçen kişin çok alevli oldu bir süre kendiliğinden geçti yazın hiç problem olmadı bir iki kez oldu ve geçti bu kişi biraz daha ağrılar arttı ama yine arada geçiyor tekrar başlıyor bu günler yine arttı kafayı yiyeceğim valla son çare pcr yaptırayım inşallah bir sonuç alırız çünkü tedavi olamıyorum her geçen gün şikayetlerim artıyor farkındayım
Carizma270
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Carizma270 »

Lökosit bulgusu yok ama Acıbadem de flora bakterileri üredi. Semptom sadece sürekli idrar hissi, prostatta şişkinlik...
Düzenin sonucu henüz çıkmadı.Antibyotik kullanılmalı mı?
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

.