- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Runaway
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen Runaway »

Dieti en az 1 haftadır yapan arkadaşlar durumlar nasıl ? Bu gün başladım bende .

Kolay gelsin kardeşim.Hiç olmazsa 10-15 gün dişini sık.3-5 gün sonra Die off u yaşamanız lazım.Yaşamıyorsanız diette bir kaçak vardır.
Sonuç inşallah iyi olacak..
Galip

Mesaj gönderen Galip »

diyete mümkün olduğu kadar sadık kalmaya çalışıyorum
aslında ben bu diyet olayını 2010 yılından beri biliyorum özellikle tatlıya düşkünlüğüm bu diyete sekte vuruyor ama ozamandan beri çayı şekersiz ve açık olarak içiyorum arada baklava,dondurma,çikolata diyette kaçak yaptırıyor yaklaşık iki haftadır diyete sadık kalmaya çalışıyorum bu arada 83 kilodan 78 kiloya düştüm tabi kendimi daha iyi hissediyorum
Galip

Mesaj gönderen Galip »

marketlerde diyet ürünler var bisküvi,çikolata,dondurma,limonata gibi bu ürünlerle diyet olurmu bilgisi olan arkadaşlar varmı

hatta selçuk ağbi siz çayı şekersiz içemediğinizden dolayı diyet yapamadığnızı söylemiştiniz
çayınızı sakarin ile tüketirseniz olmazmı?
Runaway

Mesaj gönderen Runaway »

Galip yazdı:marketlerde diyet ürünler var bisküvi,çikolata,dondurma,limonata gibi bu ürünlerle diyet olurmu bilgisi olan arkadaşlar varmı

hatta selçuk ağbi siz çayı şekersiz içemediğinizden dolayı diyet yapamadığnızı söylemiştiniz

Benim bildiğim kahve ve siyah çay kandida diyetinde yasak listesinde . İyi bir araştırma yapsak aslında topluca tam bir diyet programı oluştursak güzel olabilir .
samskeyti

Mesaj gönderen samskeyti »

Çikolotanın diyeti bile olsa içerisinde kafein var bu da candida diyetinde istenmeyen bir öğe.En sade sütlü dondurmada galaktoz var sütte bulunan şekerden bu da candida diyeti için uygul değil.Bisküvi zaten tahıl içerisinde gluten bulunduruyor,aynı şekilde diyet için kötü.Limonatada uludağın şekersiz limonatası var onu alabilirsiniz ama şekersiz olanını.Tabi evde sıkılan sade limon suyu daha faydalı olur.
Runaway

Mesaj gönderen Runaway »

Galip yazdı:marketlerde diyet ürünler var bisküvi,çikolata,dondurma,limonata gibi bu ürünlerle diyet olurmu bilgisi olan arkadaşlar varmı

glikoz , mısır şurubu , akça ağaç şurubu gibi ürünler içeren tüm şekerlemeler için geçerli . Zaten genel olarak bu katlı maddeleri zararlı . Şeker derken aklınıza sentetik ve kimyasal kısımları da getirin . Hindistan cevizi yağı zerdaçal tarçın karanfil bunlara yönelmeli
erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen erdem »

Candila diyeti hakkında bir gönüllü arkadaş sadece candila diye başlık açıp biraz vakit ayırıp detaylı olarak yazarsa birçok kişi için çok güzel olur. Çünki bu diyet hakkında hep başlıklar artında parça parça ayrı ayrı şeyler yazıldı. Geçmiş konularda evet açıklayıcı olarak geniş kapsamlı bilgi var fakat yeni üye olup yeni inceleyen arkadaşlar için faydalı olabilir nacizane fikrim. Aslında candila diye açıp sayfa başına tutulabilir ise çok çok faydalı olacağı kanisindayim
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Ewet kafein siyah çay,kola,çikolata,kahve bunlar kafein barındırıyor günde 3-4 bardak şekersiz çay içiyorum oda baya açık heralde çok sorun olmaz
bildiğim kadar bu diyette hayvansal yağlarda yasak yağlı et,sakatat,fastfood ürünlerinin tamamı yasak bunlarda göz ardı edilmemeli
tatlı tüketimi ile ilgili daha çok meyve ve kuruyemiş (kayısı,incir,hurma)gibi 1-2 tane tüketileblir hiç yemesek tabi daha iyi,birde sabah 1-2 dilim kepek ekmeği tüketmeden olmuyor malüm kahvaltıda birçok besin yasak peynir,reçel,yumurta,süt
zeytin de olmasa neyapardık
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Bu arada bu diyeti yaparken de vücutta b12 eksikligi varmı bunuda öğrenirsek faydalı olur sanırım.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Galip bey,tüm yapay tatlandırıcılar çok zararlı.Sadece Stevia bitkisinden yapılmış tatlandırıcıların zararsız olduğu söyleniyor.
Kahve,bitki çayı gibi içeceklerde şekerden farkı yok ama çaya gelince iş değişiyor.Tiryaki olduğum için şekerliyken aldığım
çay lezzetini alamıyorum :)
Ages
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Ages »

sade soda içebiliyor muyuz ?
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Diyeti abartmadan yapın bence olay şu şeker yok Fas food yok kahvaltı zeytin salatalik domates yumurta öğlen akşam sebze et bol salata arada Badem ceviz fındık ekmek yok sabah iki dilim belki kepek ekmeği hamur işi yok arada ufak kaçamaklar olur ayrıca elma sirkesi ve alkali damla suya 5 damla arada da spor zor değil çay şekersiz sabahta güne başlarken elma sirkesi bi yemek kaşığı limonlu sıcak su aslında bunlar bağırsak sistemi için rahat diskilama sonra sorun yok
erdem

Mesaj gönderen erdem »

londra2015 yazdı:Diyeti abartmadan yapın bence olay şu şeker yok Fas food yok kahvaltı zeytin salatalik domates yumurta öğlen akşam sebze et bol salata arada Badem ceviz fındık ekmek yok sabah iki dilim belki kepek ekmeği hamur işi yok arada ufak kaçamaklar olur ayrıca elma sirkesi ve alkali damla suya 5 damla arada da spor zor değil çay şekersiz sabahta güne başlarken elma sirkesi bi yemek kaşığı limonlu sıcak su aslında bunlar bağırsak sistemi için rahat diskilama sonra sorun yok
Kısa öz ve mantıklı
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Ages yazdı:sade soda içebiliyor muyuz ?
Sade soda serbest ve faydalı.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

londra2015 yazdı:Diyeti abartmadan yapın bence olay şu şeker yok Fas food yok kahvaltı zeytin salatalik domates yumurta öğlen akşam sebze et bol salata arada Badem ceviz fındık ekmek yok sabah iki dilim belki kepek ekmeği hamur işi yok arada ufak kaçamaklar olur ayrıca elma sirkesi ve alkali damla suya 5 damla arada da spor zor değil çay şekersiz sabahta güne başlarken elma sirkesi bi yemek kaşığı limonlu sıcak su aslında bunlar bağırsak sistemi için rahat diskilama sonra sorun yok
Tümüne katılıyorum.Market sirkesi yerine organik sirke alın veya pazardan ucuz elmalardan satın alıp evde sirke yapın.
Ağır spora gerek yok.Yürüyüş bile yeterli.Spor dolaşım ve barsak sistemimizi çalıştırdığı gibi,lenf (vucudun kanalizasyon boruları diyebiliriz) sistemimizi de çalıştırır,masaj etkisi yapar..
kadir25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen kadir25 »

Arkadaslar dieti uyguladiktan sonra cinsellikte duzelme yasayanlar varmi ? Benim gecen seneden agrilarim %90 yokoldu bazen cok hafif oluyo oda cok etkilemiyo zaten fakat tek sorun cinsellik aynen oldugu gibi ne yapabilirim cinsel guc ilaclari disinda bi onerisi olan varmi ?
erdem

Mesaj gönderen erdem »

:(
kadir25 yazdı:Arkadaslar dieti uyguladiktan sonra cinsellikte duzelme yasayanlar varmi ? Benim gecen seneden agrilarim %90 yokoldu bazen cok hafif oluyo oda cok etkilemiyo zaten fakat tek sorun cinsellik aynen oldugu gibi ne yapabilirim cinsel guc ilaclari disinda bi onerisi olan varmi ?
Sıkıntı orada zaten, ağrı sizi geçiyor ama cinsellik sıkıntı .
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

2 gündür Maflor prebiyotik içiyorum fakat kabız etti bu ilaç beni. Normal midir?
Doğru dürüst tuvalete çıkamıyorum.
Runaway

Mesaj gönderen Runaway »

diette 4. günüm dün biraz daha rahattım gece çekirdek yedim ondan mıdır bilinmez ama bu gun biraz baş ağrısı var ve ağrılarım arttı . Sabah halsizlik ve mide bulantısıda kısa süreliğine oldu . Bu kadar erken die off yaşamıyorumdur heralde . Çekirdekten heralde ağrılar .
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

kadir25 yazdı:Arkadaslar dieti uyguladiktan sonra cinsellikte duzelme yasayanlar varmi ? Benim gecen seneden agrilarim %90 yokoldu bazen cok hafif oluyo oda cok etkilemiyo zaten fakat tek sorun cinsellik aynen oldugu gibi ne yapabilirim cinsel guc ilaclari disinda bi onerisi olan varmi ?

Kadir bey,kuru incir ve kavrulmamış susam alın.Susamı yakmadan tavada kavurun ve havanda dövün.
İnciri elinizle ayırın ve susama banın.Günde 5-6 kuru incir yeter.
Ticaret yaptığım için biliyorum,Arap ülkeleri Türkiyeden afrodizyak etkisi nedeniyle kuru incir ithal ediyorlarmış.
İnşallah faydasını görürsünüz.
kadir25

Mesaj gönderen kadir25 »

selchuk yazdı:

Kadir bey,kuru incir ve kavrulmamış susam alın.Susamı yakmadan tavada kavurun ve havanda dövün.
İnciri elinizle ayırın ve susama banın.Günde 5-6 kuru incir yeter.
Ticaret yaptığım için biliyorum,Arap ülkeleri Türkiyeden afrodizyak etkisi nedeniyle kuru incir ithal ediyorlarmış.
İnşallah faydasını görürsünüz.

Deneyecegim selcuk kardesim. Inanki hergun hergece dusundugum tek sey cinselikteki kaybim.insan evlenmemeyi bile dusunuyo bu yuzden. insallah bigun eskisi gibi olurda kurtuluruz tesekkurler..
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

osmanlıda cinsel gücü arttırmak için nohut tüketiyorlarmış.ama ne şekilde tüketiyorlar bimiyorum.ilginizi çekerse araştırın derim
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Runaway yazdı:diette 4. günüm dün biraz daha rahattım gece çekirdek yedim ondan mıdır bilinmez ama bu gun biraz baş ağrısı var ve ağrılarım arttı . Sabah halsizlik ve mide bulantısıda kısa süreliğine oldu . Bu kadar erken die off yaşamıyorumdur heralde . Çekirdekten heralde ağrılar .
Runaway die off a girmişiniz.Benim 3cü günde başlamıştı.Panik yapmayın,biraz sarsacaktır ama dieti bırakmayın.
Netten die off sırasında neler yapmanız gerektiğine bakın,daha kolay atlatırsınız bu evreyi..
kadir25

Mesaj gönderen kadir25 »

Bende healthy origins in probioticini aldim bugun en iyisi o diyorlar ingiliz sitelerinde de okudum icinde 30 milyar bacteri bulunduruyormus bu sabah aldim birtane ac karna kasikta hafif agrilar basladi bakalim onumuzde gunlerde ne olacak
berkay

Mesaj gönderen berkay »

selchuk yazdı:Runaway die off a girmişiniz.Benim 3cü günde başlamıştı.Panik yapmayın,biraz sarsacaktır ama dieti bırakmayın.
Netten die off sırasında neler yapmanız gerektiğine bakın,daha kolay atlatırsınız bu evreyi..
Selçuk Bey;

Sadece diyetle bu hastalıktan kurtulabiliyor muyuz, yoksa antifungal bir medikal tedaviyle destekleme yapmamız şart mı?

Bir de aşağıdaki linkte yoğurt ve kefir de kullanılmaması gerektiği yazıyor. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

https://www.facebook.com/notes/ta%C5%9F ... 3324899087