Beynimizi hafife mi alıyoruz acaba?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
luksorin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Beynimizi hafife mi alıyoruz acaba?

Mesaj gönderen luksorin »

Merhaba arkadaşlar,

Benim hikayemi biliyorsunuz. Zafer Oyman Bey ile 5 aylık bir tedaviyle sıfır semptoma düşmüştüm. Yaklaşık 4-5 aydır çok iyiyim. https://www.kronikprostatit.org/viewtop ... =13&t=6972 adresinden hikayemi görebilirsiniz. Size başımdan geçen bir olayı anlatacağım.

Anlatacağım olay 2 ay önce başıma geldi. Eylül başında FB-Kiev maçına gitmiştim. Maç başlamadan tuvaletimi yaptıktan sonra bir damla kan geldiğini hissettim idrardan. Tabi kafam takıldı. O ana kadar çok iyi olan ben hafif rahatsızlık hissetmeye başladım. Ertesi bir kaç gün kafam çok takıldı. Sonra yine önceki hastalığımdaki gibi penis ucunda kızarıklıklar çıkmaya başladı. Allah'ım sanırım nüks yaşıyorum dedim. Hafif yanmalar ve sık idrar başladı çok şiddetli olmasa da. Bu arada 1 ay önce bıraktığım Ligone BetaGlucan ve Quersetin Complex kullanmaya başladım. Artık emin oldum nükse. Ama Zafer Bey'e gitmeden acaba gonore ya da klamidya var mı diye merak ettim ve bir laboratuvarda üretrit panel testi yaptırdım. Bir çok hastalığa bakıyorlar bu testte. Bu arada Zafer Bey'e de bu sonuçlarla giderim diye randevu almaya çalıştım. Fakat izindeydi. Sonuçlar çıkana kadar şikayetlerim devam etti. En sonunda sonuçlar bir Cuma günü saat 16:00 da çıktı. Herşey tertemizdi. VE BÜYÜK SÜRPRİZ : Akşam her şey bitti. Sıfır semptom. Ve hala öyle devam ediyor. Tesadüf mü? Bilemiyorum. Belki de yeniden başladığım takviyeler iyileştirdi. Onu da bilemiyorum.

Burada yanlış anlaşılmasın. Yaşadığım ya da yaşadığımız şeylerin tamamen psikolojik olduğunu (sebepleri arasında kesinlikle) düşünmüyorum. Ama tamamını kullandığımızda neleri yapabileceğinden emin olmadığımız beynimizin burada semptom oluşturduğuna inanıyorum artık.

Özetle çok düşününce, düşündüğümüz türde hasta olabilir miyiz? Sorum bu.

Herkese sağlıklı günler diliyorum.
gokhan57

Re: Beynimizi hafife mi alıyoruz acaba?

Mesaj gönderen gokhan57 »

Bu his tanıdık geldi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Mrb, Bende bir zamanlar 2 kere kan pihtısı atmıstım idrar ile...bu olay oldugunda insanın panik yapmasi normaldir. Sizde bu durumdan etkilenmiş ve geçici psikosomatik bir semptom grubu yasamiş olabilirsiniz.
Psikosomatik ağrı kişinin psikolojik durumu tarafından tetiklenen fiziksel bir ağrı türüdür.
Aldığiniz vitamin supplementler dokudaki inflamasyonu iyilestirmis ve dolayısi ile semptomlarda gecmistir.
Tedavi sonrası süreçte cok dikkatli olmalisiniz.
Geçmiş olsun.
luksorin

Mesaj gönderen luksorin »

Çok teşekkür ederim Kadir Bey. Selamlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

luksorin yazdı:Çok teşekkür ederim Kadir Bey. Selamlar.
Rica ederim, A.s...