Neden iyileşemiyoruz

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Neden iyileşemiyoruz

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Sürekli idrar vee sık idrar a sahip olanlar neden iyileşemiyoruz artık bıktım cidden sınav ı mı düşüneyim bunu mu 6 yoldur çocukluğumda beri çekiyorum aylarca antibiyotikler türlü türlü ilaç içiyorum sıfıra sıfır elde var sıfır bir gram düzelme de mi olmaz.
Mrshadow

Re: Neden iyileşemiyoruz

Mesaj gönderen Mrshadow »

Bence baska bir rahatsizlik arastirin
Mesane boynu yuksekligi ya da uretral darlik gibi
NightAngel01

Mrshadow yazdı:Bence baska bir rahatsizlik arastirin
Mesane boynu yuksekligi ya da uretral darlik gibi
Bana sistoskopi yapıldı ve mesane boynu teşhisi konuldu araştırmalarına göre ameliyatta. Bile iyileşme olmuyor doktorum da tam olarak ne yapmam gerektiğini söylemedi
Mrshadow

Hocam ne demek tedavi olmuyor, 1 yil icinde tekrar nuksedebilir evet ama boyle durmaktan iyidir, baska da tedavisi yok ameliyat
NightAngel01

Mrshadow yazdı:Hocam ne demek tedavi olmuyor, 1 yil icinde tekrar nuksedebilir evet ama boyle durmaktan iyidir, baska da tedavisi yok ameliyat
Abim yaşım genç ameliyat zor
Mrshadow

Abi mesane boynu ile yasin alakasi yok. Yuksek boynu aliyorlar, tekrar edebilir ama etmeyebilir de en azindan 1 sene rahat edersin
NightAngel01

Mrshadow yazdı:Abi mesane boynu ile yasin alakasi yok. Yuksek boynu aliyorlar, tekrar edebilir ama etmeyebilir de en azindan 1 sene rahat edersin
Meni içeri kaçıyor diyorlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

NightAngel01 yazdı:
Mrshadow yazdı:Abi mesane boynu ile yasin alakasi yok. Yuksek boynu aliyorlar, tekrar edebilir ama etmeyebilir de en azindan 1 sene rahat edersin
Meni içeri kaçıyor diyorlar
Mesane boynu ve prostatta herhangi bir operasyon yapildiginda, meni bosalma esnasinda geri kacar ve artik idrar torbasina bosalmis olacaksiniz bilginiz olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ayrica yine mesane boynu yuksekligine KP sebep olmaktadir.Ödemden dolayı şişen prostat, yukarı dogru yani mesaneye dogru yukselir, uretrayla bitisik olan prostat, mesane boynunu yukseltir. Mesane boynunu trasladiginizda, prostat yine o bolgeyi yukseltecektir. Neticede basa donulecektir.
Ritalin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Ritalin »

Arkadaşlar forumda bi konu açtım . Çok ilgi gösterilmiyor ama ben hastalıkların zihinsel tarafıyla ilgilenmeye başladım. Çünkü modern tıp genelde çoğu şeyde çaresiz kalıyor. Ben yaşadığımız her hastalığın duygusal nedenlerle yaşandığına artık inanıyorum.Bu konuda yapılan çalışmalar da var .

Mesela prostat için :
https://i.hizliresim.com/8aD6Ja.jpg
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Ritalin yazdı:Arkadaşlar forumda bi konu açtım . Çok ilgi gösterilmiyor ama ben hastalıkların zihinsel tarafıyla ilgilenmeye başladım. Çünkü modern tıp genelde çoğu şeyde çaresiz kalıyor. Ben yaşadığımız her hastalığın duygusal nedenlerle yaşandığına artık inanıyorum.Bu konuda yapılan çalışmalar da var .

Mesela prostat için :
çok doğru hocam, bu tip hastalıkların baş düşmanı stres zaten. stresi bir kenara bırakıp tedavime odaklandığımdan beri %75 iyileştim diyebilirim. hiçbir semptomum kalmadı rahatsızlık veren...
Allah büyük.
Ritalin

Mesaj gönderen Ritalin »

hayirdirinsallah yazdı:
Ritalin yazdı:Arkadaşlar forumda bi konu açtım . Çok ilgi gösterilmiyor ama ben hastalıkların zihinsel tarafıyla ilgilenmeye başladım. Çünkü modern tıp genelde çoğu şeyde çaresiz kalıyor. Ben yaşadığımız her hastalığın duygusal nedenlerle yaşandığına artık inanıyorum.Bu konuda yapılan çalışmalar da var .

Mesela prostat için :
çok doğru hocam, bu tip hastalıkların baş düşmanı stres zaten. stresi bir kenara bırakıp tedavime odaklandığımdan beri %75 iyileştim diyebilirim. hiçbir semptomum kalmadı rahatsızlık veren...
Stresten ziyade bu düşünce kalıplarını terk etmek ve kurtulmak bunları yaratan nedenlerden kurtulmak önemli.
Mesela mesaneyle ilgili problemlerde bölgesel tehdit hissi . Boğazla ilgili problemlerde bişeyi söyleyememek. Bağırsakla ilgili problemlerde bi olayı ,söylenen, yapılan ,yaşanılan birşeyi kabullenememek sindirememek. Gibi gibi. Mesela hayatında gerçekten bi an öleceğine inanan insanlarda yada bad trip yaşayan insanlarda panik atak oluşması. o anla ilgili duygulardan kurtulunca hastalıktanda kurtulma ihtimali yüksek.
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Ritalin yazdı:
hayirdirinsallah yazdı:

Mesela prostat için :
Stresten ziyade bu düşünce kalıplarını terk etmek ve kurtulmak bunları yaratan nedenlerden kurtulmak önemli.
Mesela mesaneyle ilgili problemlerde bölgesel tehdit hissi . Boğazla ilgili problemlerde bişeyi söyleyememek. Bağırsakla ilgili problemlerde bi olayı ,söylenen, yapılan ,yaşanılan birşeyi kabullenememek sindirememek. Gibi gibi. Mesela hayatında gerçekten bi an öleceğine inanan insanlarda yada bad trip yaşayan insanlarda panik atak oluşması. o anla ilgili duygulardan kurtulunca hastalıktanda kurtulma ihtimali yüksek.
çok güzel açıklamışsın hocam ağzına sağlık.
Allah büyük.
hasann
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hasann »

NightAngel01 yazdı:Sürekli idrar vee sık idrar a sahip olanlar neden iyileşemiyoruz artık bıktım cidden sınav ı mı düşüneyim bunu mu 6 yoldur çocukluğumda beri çekiyorum aylarca antibiyotikler türlü türlü ilaç içiyorum sıfıra sıfır elde var sıfır bir gram düzelme de mi olmaz.
Bir macerasonucu sikayetlerin baslamadiysa,o zaman uretradir mesanedir bunlarla ilgilen. Macerasoz konusu ise o zaman ameliyati falan bosver antibiyotik tedavisi ve zaferhocaya devam. Gereksiz yere de kestirip bictirmemek lazim.
NightAngel01

hasann yazdı:
NightAngel01 yazdı:Sürekli idrar vee sık idrar a sahip olanlar neden iyileşemiyoruz artık bıktım cidden sınav ı mı düşüneyim bunu mu 6 yoldur çocukluğumda beri çekiyorum aylarca antibiyotikler türlü türlü ilaç içiyorum sıfıra sıfır elde var sıfır bir gram düzelme de mi olmaz.
Bir macerasonucu sikayetlerin baslamadiysa,o zaman uretradir mesanedir bunlarla ilgilen. Macerasoz konusu ise o zaman ameliyati falan bosver antibiyotik tedavisi ve zaferhocaya devam. Gereksiz yere de kestirip bictirmemek lazim.
Yok abi 6. Sınıftan beri böyleyim
yaman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen yaman »

ben mesane boynu yüksekliği ameliyatı olmuştum 4 yıl oldu daha kötü oldum ama bu ameliyat olan daha kötü olur anlamında değil ben sadece yaşadığımı yazıyorum ayrıca bir çok doktor v.b sorduk olmadan kadir abinin bize dediğini kimse demedi rahatlarsın falan dediler ama olmadı eski testlere bakıyorumda idrar torbasında boşaltma sonucu kalan idrar 30-25 cc aslında bu normal buna rağmen doktorlar ikisi prof olmak üzere ameliyat önerdiler sık idrardan dolayı bunalmıştım oldum hani şimdi deseler sık idrardan dolayı gel yine ameliyat ol sanırım yine olurum hastalık insana bir çok şey yaptırıyor mesane boynu traşlayınca bende akım idrar boşaltma rahat oldu ama daimi sık idrar hiç geçmedi gittikçede kötü oluyorum gelen gün giden günü aratmakta alfa bloker grubu ilaç kullanıyorum ama çok az etkili mesane boynu ameliyat ile ilgili sorunuz olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olurum
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

yaman yazdı:ben mesane boynu yüksekliği ameliyatı olmuştum 4 yıl oldu daha kötü oldum ama bu ameliyat olan daha kötü olur anlamında değil ben sadece yaşadığımı yazıyorum ayrıca bir çok doktor v.b sorduk olmadan kadir abinin bize dediğini kimse demedi rahatlarsın falan dediler ama olmadı eski testlere bakıyorumda idrar torbasında boşaltma sonucu kalan idrar 30-25 cc aslında bu normal buna rağmen doktorlar ikisi prof olmak üzere ameliyat önerdiler sık idrardan dolayı bunalmıştım oldum hani şimdi deseler sık idrardan dolayı gel yine ameliyat ol sanırım yine olurum hastalık insana bir çok şey yaptırıyor mesane boynu traşlayınca bende akım idrar boşaltma rahat oldu ama daimi sık idrar hiç geçmedi gittikçede kötü oluyorum gelen gün giden günü aratmakta alfa bloker grubu ilaç kullanıyorum ama çok az etkili mesane boynu ameliyat ile ilgili sorunuz olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olurum
Kardeş Allah şifa versin evet bu hastalığın en kötü şikayeti bu idrar olayı ne kadar ant kullanırsan kullan tek geçmeyeni (istisnalar hariç) idrar insanı sosyal hayattan çıkaran zamanla bunun etkisiyle psikolojisini bozan sinir sistemini harap eden lanet bir durum.dışarıya çıkmaya korkuyor, her gittiğimiz yerde önce tuvaleti arıyorsun arkadaşların içinde ikinci tuvaletine utana sıkıla gidiyosun Allah yardımcımız olsun alfa bloker benide rahatlatıyor ama yeni başladım sayılır bunu uzun süre kullanmak lazımmış sanırım şimdilik bu kadarı bile beni o kadar rahatlattiki anlatamam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Prostatitli hastada mesane boynu yuksekligi nedir?

Mesaj gönderen kadir »

yaman yazdı:ben mesane boynu yüksekliği ameliyatı olmuştum 4 yıl oldu daha kötü oldum ama bu ameliyat olan daha kötü olur anlamında değil ben sadece yaşadığımı yazıyorum ayrıca bir çok doktor v.b sorduk olmadan kadir abinin bize dediğini kimse demedi rahatlarsın falan dediler ama olmadı eski testlere bakıyorumda idrar torbasında boşaltma sonucu kalan idrar 30-25 cc aslında bu normal buna rağmen doktorlar ikisi prof olmak üzere ameliyat önerdiler sık idrardan dolayı bunalmıştım oldum hani şimdi deseler sık idrardan dolayı gel yine ameliyat ol sanırım yine olurum hastalık insana bir çok şey yaptırıyor mesane boynu traşlayınca bende akım idrar boşaltma rahat oldu ama daimi sık idrar hiç geçmedi gittikçede kötü oluyorum gelen gün giden günü aratmakta alfa bloker grubu ilaç kullanıyorum ama çok az etkili mesane boynu ameliyat ile ilgili sorunuz olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olurum
Mesane boynu yuksekligi prostatitli hastada, prostatın şiş oldugundan dolayi yukari mesaneye dogru yukselmesiyle meydana gelir. Semptomlar, idrar debisinin dusmesi ve sık idrar olayidir. Mesane boynu ameliyati olsaniz bile yine yukselme olacaktir. Bir iki sene rahat olabilirsiniz belki ama yan etkileri sizi daha cok sikintiya sokacaktir.Ustelik meni ejakulasyonu idrar torbasina olacaktir. Seks hayatinizida olumsuz yonde etkileyecektir.
cicek5917
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen cicek5917 »

Sık idrar geliyor diye su içmekten sakın vazgeçmeyin günde 3 litre su içmelisiniz. Bunu yaparsanız ve aklınızı da oraya vermeyip işinize gücünüze verirseniz idrarınız sık gelmez. ben bunu çok denedim. Az su içtiğinizde mesanede oluşan idrarın asit düzeyi iyice yükseliyor. ve mesaneyi irite ediyor ve bir an önce idrarı dışarı atmak istiyor. Gece yatarken dahi su içiyorum içmez isem çok idrara çıkıyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cicek5917 yazdı:Sık idrar geliyor diye su içmekten sakın vazgeçmeyin günde 3 litre su içmelisiniz. Bunu yaparsanız ve aklınızı da oraya vermeyip işinize gücünüze verirseniz idrarınız sık gelmez. ben bunu çok denedim. Az su içtiğinizde mesanede oluşan idrarın asit düzeyi iyice yükseliyor. ve mesaneyi irite ediyor ve bir an önce idrarı dışarı atmak istiyor. Gece yatarken dahi su içiyorum içmez isem çok idrara çıkıyorum.
Siz ameliyat olmustunuz, verdiginiz bu degerli bilgiler icin tesekkur ederim.
cicek5917

kadir yazdı:
cicek5917 yazdı:Sık idrar geliyor diye su içmekten sakın vazgeçmeyin günde 3 litre su içmelisiniz. Bunu yaparsanız ve aklınızı da oraya vermeyip işinize gücünüze verirseniz idrarınız sık gelmez. ben bunu çok denedim. Az su içtiğinizde mesanede oluşan idrarın asit düzeyi iyice yükseliyor. ve mesaneyi irite ediyor ve bir an önce idrarı dışarı atmak istiyor. Gece yatarken dahi su içiyorum içmez isem çok idrara çıkıyorum.
Evet kadir bey 2.5 yıl önce ameliyat olmuştum. Bu ameliyatın yan etkisi olarak üreta darlığı meydana gelmişti. o ameliyatıda olalı da iki yıl oldu. Çok şükür iyiyim. Ama kendinizi devamlı korumak zorundasınız. Acılı, baharatlı ve ekşi yememek, ayaklarınız dahil üşütmemek, üriner sistemi iltihaplandırmamak, kış günü dahi olsa bol su içmek gibi dikkat edilmesi gereken hususlar var. Ancak arkadaşlara ameliyat olmalarını önermem bu hastalık nasıl olsa bir gün geçecek çünki siz dahil iyileşenler var .Arkadaşlar morallerini bozmasınlar tedavilerine devam etsinler herkese sağlıklı ve mutlu yıllar dilerim
NightAngel01

cicek5917 yazdı:
kadir yazdı:
Evet kadir bey 2.5 yıl önce ameliyat olmuştum. Bu ameliyatın yan etkisi olarak üreta darlığı meydana gelmişti. o ameliyatıda olalı da iki yıl oldu. Çok şükür iyiyim. Ama kendinizi devamlı korumak zorundasınız. Acılı, baharatlı ve ekşi yememek, ayaklarınız dahil üşütmemek, üriner sistemi iltihaplandırmamak, kış günü dahi olsa bol su içmek gibi dikkat edilmesi gereken hususlar var. Ancak arkadaşlara ameliyat olmalarını önermem bu hastalık nasıl olsa bir gün geçecek çünki siz dahil iyileşenler var .Arkadaşlar morallerini bozmasınlar tedavilerine devam etsinler herkese sağlıklı ve mutlu yıllar dilerim

Mutlu yıllar abı acaba aktif mesane de olabilir mi sizde
cicek5917

NightAngel01 yazdı:
cicek5917 yazdı:
kadir yazdı: Siz ameliyat olmustunuz, verdiginiz bu degerli bilgiler icin tesekkur ederim.

Sanmıyorum aktif mesane olsa çok su içtiğimde de çok sık çıkarım. Çok su içmenin gayesi mesaneyi çok asitten kurtarmak Çok sulu az asitli idrar olursa mesane irite olmuyor.
NightAngel01

cicek5917 yazdı:
NightAngel01 yazdı:
cicek5917 yazdı:

Sanmıyorum aktif mesane olsa çok su içtiğimde de çok sık çıkarım. Çok su içmenin gayesi mesaneyi çok asitten kurtarmak Çok sulu az asitli idrar olursa mesane irite olmuyor.
Abi ben aktif mesane üzerine yürüyorum mictonorm kullanıyorum Kadir abi cranberry önerdi sipariş verdim yakında elimde olacak bakalım Nası etkileyecek
cicek5917

mrb carnbery iltihaplanmayı önleyen bitkisel bir ilaç dır. aktif mesane ile ilgisi yok doktor bana da önermişti adı Urinonvef Cranberry Yaban Mersinidir. ama ben kullanmıyorum. zaman zaman azosilin kullanıyorum iltihap varsa temizlesin diye "Azosilin, ampisiline duyarlı mikroorganizmaların etken olduğu alt üriner sistem enfeksiyonlarında endikedir. Piridyum, enfeksiyon nedeni ile alt üriner sistem mukozasının irritasyonuna bağlı sık idrara çıkma, ağrı ve yanma gibi belirtilerin semptomatik tedavisini sağlar." sen bilirsin onuda kullan ara sıra bunu da kullanabilirsin geçmiş olsun. kafana takma geçer moralin çok büyük etkisi var.