Testis ağrısı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Testis ağrısı

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Umarım sorun çözülür geçmiş olsun.
vanpersie2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie2 »

İnşallah abi çok çok sağolasın
mustafa3435

Doktordan sonra sonucu paylaşırsan sevinirim.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Doktordan sonra sonucu paylaşırsan sevinirim.
Abi drdan şimdi çıktım durumu anlattım prostati testisleri muayene etti. Hikayeyi anlattım. Non bakt prostatit dedi cipro tetradox dolorex yazdı bı ay kullan dedi . Evlenince daha düzene girer dedi PCR yi sordum gerek yok dedi . Öyle kafana takma dedi yolladı.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

vanpersie2 yazdı:
Abi drdan şimdi çıktım durumu anlattım prostati testisleri muayene etti. Hikayeyi anlattım. Non bakt prostatit dedi cipro tetradox dolorex yazdı bı ay kullan dedi . Evlenince daha düzene girer dedi PCR yi sordum gerek yok dedi . Öyle kafana takma dedi yolladı.
Hastalık baslangıcınız nasıl oldu?
Tum mesajlarınızı okumaya calıstım menının sarı ve topaklı olması ıle ılgılı,duzenlı prostat masajı yaptırmassanız doktorun verdıgı ılaclar pek ıse yaramaz
mustafa3435

Prostatı ve testisi nasıl kontrol etti usg mi çekildi?
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Prostatı ve testisi nasıl kontrol etti usg mi çekildi?
Yok abi el ve parmakla
mustafa3435

En azından parmak atan bir Prof Dr.görmüş olduk. Bu da bişeydir sonuçta. Çoğu yapmaz bunu emin ol. Neyse kardeşim geçmiş olsun. :)
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:En azından parmak atan bir Prof Dr.görmüş olduk. Bu da bişeydir sonuçta. Çoğu yapmaz bunu emin ol. Neyse kardeşim geçmiş olsun. :)
Sağolasın abi tavsiyen varsa sevinirim . Bir ay kullan dedi bunları sence bunlar rahatlatır mi beni askere gidip gitmeme konusunda tereddütteyim çabuk karar vermem lazım . Sonuçta askeriye disiplinli olur .en azından Mart donemi olsa biraz toparlardim.
mustafa3435

Doktorun vermiş olduğu teşhis ve ilaca karşı aksi bir yorum yapmak haddime olmaz. Fakat fikir vermek açısından bana göre yinede eksik teşhis ve tanı var. Evet non bakteriyel denilen bir olgu vardır. Bu hastalıkta herzaman iltihaba yada mikroba bakteri veya virüs neden olmaz. Nasıl bir iltihaplı eklem romatizmasında bu faktörler bakteriler sorumlu değilse, non bakteriyel olgulardada aynı durum geçerlidir. Belkide sendeki sorun travmaya bağlı bir sorundur veya farklı bir sorundan kaynaklanıyordur bunları bilemiyoruz. Sadece farazi tahmine dayalı konuşuyoruz hep. Ancak non bakteriyelin tanısıda bu şekilde el ve parmakla konuşmamalı. Sana tavsiyem kardeşim şuan maddi imkanlar el veriyorsa eğer rektal olarak alınan sıvının lökosit durumuna göre ilaç kullanmandır. Lökosit yoksa eğer bu kullanacağın ilaçların sana yarardan çok zararı olur. Geçmiş olsun.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Doktorun vermiş olduğu teşhis ve ilaca karşı aksi bir yorum yapmak haddime olmaz. Fakat fikir vermek açısından bana göre yinede eksik teşhis ve tanı var. Evet non bakteriyel denilen bir olgu vardır. Bu hastalıkta herzaman iltihaba yada mikroba bakteri veya virüs neden olmaz. Nasıl bir iltihaplı eklem romatizmasında bu faktörler bakteriler sorumlu değilse, non bakteriyel olgulardada aynı durum geçerlidir. Belkide sendeki sorun travmaya bağlı bir sorundur veya farklı bir sorundan kaynaklanıyordur bunları bilemiyoruz. Sadece farazi tahmine dayalı konuşuyoruz hep. Ancak non bakteriyelin tanısıda bu şekilde el ve parmakla konuşmamalı. Sana tavsiyem kardeşim şuan maddi imkanlar el veriyorsa eğer rektal olarak alınan sıvının lökosit durumuna göre ilaç kullanmandır. Lökosit yoksa eğer bu kullanacağın ilaçların sana yarardan çok zararı olur. Geçmiş olsun.
Abi dra onuda sordum lokosit 1-2 çıktı tahlili göstereyim dedim de pek oralı olmadı .valla abi zafer hoca en son bir şeyin yok deyip sırtımı sivazlayip yolladiktan sonra şimdi gitsem bile aynı şeyleri soyleyecekmis gibi geliyor .şimdi askere gitsem tedavi imkanım nasıl olur bu ağrılarla o düşündüruyor beni
mustafa3435

Askere Ağustos ta gitmen senin faydana olur. Havalar hem daha sıcak olur hemde şuan tedavin için uygun olur. Farzetki lökosit yoksa bu antibiyotikleri niçin kullanacaksın?? Dediğim gibi vucutta iltihap varsa ancak antibiyotik kullanılır, yoksa kullanılmaz.
mustafa3435

Zafer hoca şart değil, lökosit bakan başka doktorlarada gidebilirsin.
vanpersie2

Eyvallah .Başka lökosit bakan Dr var mı bildiğin abi birde diyelim yine lökosit çıkmadı ama meni nin durumu değişmedi ve sıkıntı devam etti o zaman ne yapmalıyım. Ve kendi durumundan bahseder misin abi sende nasıl başladı ne yaptın nasıl oldun?
mustafa3435

Basri çakıroğlu var. Talep olursa yapar.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

vanpersie2 yazdı:
Hadi geçmiş olsun kardeşim ilaç tedavisi uzun süre devam etmen lazım ama askeriyede zor ama doktorlar daha deneyimli hiç korkma
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Basri çakıroğlu var. Talep olursa yapar.
Anladım abi sagolasin fırsatım olursa birde ona uğrarım
vanpersie2

asosyal yazdı:
vanpersie2 yazdı:
Hadi geçmiş olsun kardeşim ilaç tedavisi uzun süre devam etmen lazım ama askeriyede zor ama doktorlar daha deneyimli hiç korkma
Eyvallah abi sağolasın vallahi nasıl bir ortamın beni beklemediği ve nasıl davranacaklarını bilmediğim için ve lanet olası agri azalmadigı icin tereddüteyim sonuçta ana evi gibi değil.
mustafa3435

Sana tavsiyem sigara içiyorsan bırak, bağışıklık ve sindirim sistemini kuvvetlendirmek anlamında özellikle bağırsak sağlığı anlamında vucudun inmün sistemini kuvvetlendirmek yararına olur. Her türlü acı, baharat, asitli, tuzlu, kimyasal madde ihtiva eden yiyecek ve içeceklerden uzak dur. Zeytinyağlı ve probiyotik beslen, spor yap özellikle havuz gibi sporlara ağırlık ver. Stresten uzak dur. Organik beslen, özellikle hücre yenileyici enflamatuar etkisi olan vitaminler ( bromelain, ourcetin ve forumda bahsedilen birçok suplamentler) kullanman yararına olur. Durumum şuan için varla yok arası bişey hayatımı engelleyen bir ağrım,sızım yok. Ama sonuçta hastalık devam ediyor. Tam geçmiş değil.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Sana tavsiyem sigara içiyorsan bırak, bağışıklık ve sindirim sistemini kuvvetlendirmek anlamında özellikle bağırsak sağlığı anlamında vucudun inmün sistemini kuvvetlendirmek yararına olur. Her türlü acı, baharat, asitli, tuzlu, kimyasal madde ihtiva eden yiyecek ve içeceklerden uzak dur. Zeytinyağlı ve probiyotik beslen, spor yap özellikle havuz gibi sporlara ağırlık ver. Stresten uzak dur. Organik beslen, özellikle hücre yenileyici enflamatuar etkisi olan vitaminler ( bromelain, ourcetin ve forumda bahsedilen birçok suplamentler) kullanman yararına olur. Durumum şuan için varla yok arası bişey hayatımı engelleyen bir ağrım,sızım yok. Ama sonuçta hastalık devam ediyor. Tam geçmiş değil.
Anladım abi çok çok sağolasın dikkat edeceğim tavsiyelerine ne diyorsun abi bu illetten kurtulabilirmiyiz bana ütopya gibi geliyor da
mustafa3435

bu hastalıkta gerçekten doğru doktoru ve bu işten anlayan doktoru bulmak çok önemli. Tedavisi olmayan hastalık yok.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:bu hastalıkta gerçekten doğru doktoru ve bu işten anlayan doktoru bulmak çok önemli. Tedavisi olmayan hastalık yok.
İnşallah abi tez vakitte sen de iyileşirsin.
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

vanpersie. stres bu hastalığı tetikler. erteletme imkanın varsa askerliğini erteletmeni tavsiye ederim. tabi bu bir tavsiye sadece.

askeriye survivor gibi bir ortam. ayakta kalmak için moral lazım. benim şikayetlerim askerdeyken nüksetti. gece gündüz hastalığımı düşünüyodum. internet bulabilirsem ilk yaptığım iş bu hastalıkla ilgili araştırmalarım oluyordu ki o moralle oradaki baskıyı nasıl kaldırdım nasıl dayandım allah bilir. askerlik çok zor değil aslında. sadece boş bir kafayla gitmek gerek.

hı belki dersin oradaki ortam hastalıgı daha az düşünmemi sağlar daha az kafama takmamı sağlar dersin. o da bir ihtimal. bende başlarda öyleydi. sonra tam tersi oldu.

sırtımızda bir yükle dolaşıyoruz zaten ve bir de orada senin sırtına binmeye çalışıyorlar. yükü olmayanlar kaldırıyor. bunu böyle düşün.

tedavime orada devam ederim meselesi de öyle kolay değil. kışladan çıkıp muayene olmak ayrı bir dert. orada doktora gidebilmek nöbet tutmaktan daha stresli bir iş. şu an beni götürseler revirde bekleyeceğime nöbet tutarım daha iyi.

ayrıca sık doktora gidiyorum diye orada numara yaptığımı düşünmüşler ve bana ceza kesmişlerdi.
vanpersie2

tornografi yazdı:vanpersie. stres bu hastalığı tetikler. erteletme imkanın varsa askerliğini erteletmeni tavsiye ederim. tabi bu bir tavsiye sadece.

askeriye survivor gibi bir ortam. ayakta kalmak için moral lazım. benim şikayetlerim askerdeyken nüksetti. gece gündüz hastalığımı düşünüyodum. internet bulabilirsem ilk yaptığım iş bu hastalıkla ilgili araştırmalarım oluyordu ki o moralle oradaki baskıyı nasıl kaldırdım nasıl dayandım allah bilir. askerlik çok zor değil aslında. sadece boş bir kafayla gitmek gerek.

hı belki dersin oradaki ortam hastalıgı daha az düşünmemi sağlar daha az kafama takmamı sağlar dersin. o da bir ihtimal. bende başlarda öyleydi. sonra tam tersi oldu.

sırtımızda bir yükle dolaşıyoruz zaten ve bir de orada senin sırtına binmeye çalışıyorlar. yükü olmayanlar kaldırıyor. bunu böyle düşün.

tedavime orada devam ederim meselesi de öyle kolay değil. kışladan çıkıp muayene olmak ayrı bir dert. orada doktora gidebilmek nöbet tutmaktan daha stresli bir iş. şu an beni götürseler revirde bekleyeceğime nöbet tutarım daha iyi.

ayrıca sık doktora gidiyorum diye orada numara yaptığımı düşünmüşler ve bana ceza kesmişlerdi.
Anladım eyvallah abi banada usta Kıbrıs çıktı orası için de hiç iyi konuşmuyorlar adam askeri hastanede yüzüne bile bakmadan bı ilaç yaziyomis açıkçası bunları duyunca hiç ayağım çekmiyor su lanet hastalık başa bela adamda psikoloji bırakmıyor vallahi
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

vanpersie2 yazdı:
tornografi yazdı:vanpersie. stres bu hastalığı tetikler. erteletme imkanın varsa askerliğini erteletmeni tavsiye ederim. tabi bu bir tavsiye sadece.

Anladım eyvallah abi banada usta Kıbrıs çıktı orası için de hiç iyi konuşmuyorlar adam askeri hastanede yüzüne bile bakmadan bı ilaç yaziyomis açıkçası bunları duyunca hiç ayağım çekmiyor su lanet hastalık başa bela adamda psikoloji bırakmıyor vallahi
aslında Kıbrıs çıkması bir bakıma iyi olmuş neden şoğuklarla bopuşmszsın