Büyük abdest sonrası ağrılarda artış

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
johnnydeep
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Büyük abdest sonrası ağrılarda artış

Mesaj gönderen johnnydeep »

Merhaba arkadaşlar. Birçoğunuz ile özel mesaj aracılığı ile tanışma fırsatım oldu. 27 yaşındayım ve bu hastalığa yaklaşık 3.5- 4 ay önce yakalandım. İlk prostat sıvısında 15-20 lökösit çıktı ve 14 gün antibiyotik kullanımı sonrasında tekrarlanan testte lökösit sıfıra indi. Ağrılarım kesildi mi derseniz hayır son sürat devam ediyor dönüşümlü olarak (bazen var bazen yok).Belirli bir süre kontrol altında tutmamız gerek dedi doktorum ve tekrar 14 gün sonra muayeneye gideceğim. Ama asıl dikkatimi çeken ve sizlere sormak istediğim büyük abdest sonrasında ağrılarınızda bir artış oluyor mu? Bende büyük abdest sonrasında pelvik bölgedeki yanmalar tavan yapıyor. Acaba diyorum prostatit dışında başka bir problem mi var ? Yoksa bu iki bölgenin birbirine yakın olması sonucu bir tetikleme mi? Ayrıca uzun süre oturduğumda da artış gösteriyor bu sorunlar. Hiç unutmuyorum çok çok uzun seneler önce büyük abdest esnasında gelen idrarda tortu gibi birşey oluyordu ama o zamanlar dikkate almamıştım. Bu konuda yorumlarınız nedir? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.
Dolphin61

Re: Büyük abdest sonrası ağrılarda artış

Mesaj gönderen Dolphin61 »

bende de tam tersi.
büyük abdestim geldiğini anladığım vakit, karnım da ağrı, testislerimde ağrı oluyor, tuvalete çıkınca ağrılar geçiyor,
biraz bağırsaklarla alakalı olduğunu düşünüyorum
johnnydeep

Aslına bakarsanız tuvalete çıktığınız an rahatlama bende de oluyor ama sonra tuvaletten çıkınca bu ağrılar artış gösteriyor. Elimde pelvik bölgeye dokunduğumda ağrı oluyor
johnnydeep

Dolphin61 yazdı:bende de tam tersi.
büyük abdestim geldiğini anladığım vakit, karnım da ağrı, testislerimde ağrı oluyor, tuvalete çıkınca ağrılar geçiyor,
biraz bağırsaklarla alakalı olduğunu düşünüyorum

Bu arada hocam normal idrar sonrasında bir yanma oluyor mu sizde? Yani idrarı yapma esnasında değil sonrasında.
mustafa0677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen mustafa0677 »

johnnydeep yazdı:Merhaba arkadaşlar. Birçoğunuz ile özel mesaj aracılığı ile tanışma fırsatım oldu. 27 yaşındayım ve bu hastalığa yaklaşık 3.5- 4 ay önce yakalandım. İlk prostat sıvısında 15-20 lökösit çıktı ve 14 gün antibiyotik kullanımı sonrasında tekrarlanan testte lökösit sıfıra indi. Ağrılarım kesildi mi derseniz hayır son sürat devam ediyor dönüşümlü olarak (bazen var bazen yok).Belirli bir süre kontrol altında tutmamız gerek dedi doktorum ve tekrar 14 gün sonra muayeneye gideceğim. Ama asıl dikkatimi çeken ve sizlere sormak istediğim büyük abdest sonrasında ağrılarınızda bir artış oluyor mu? Bende büyük abdest sonrasında pelvik bölgedeki yanmalar tavan yapıyor. Acaba diyorum prostatit dışında başka bir problem mi var ? Yoksa bu iki bölgenin birbirine yakın olması sonucu bir tetikleme mi? Ayrıca uzun süre oturduğumda da artış gösteriyor bu sorunlar. Hiç unutmuyorum çok çok uzun seneler önce büyük abdest esnasında gelen idrarda tortu gibi birşey oluyordu ama o zamanlar dikkate almamıştım. Bu konuda yorumlarınız nedir? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.
Aynı mevzular bende de vardı, antibiotik kullanımından kaynaklı kabız oldum 2 ay, ağrılardan gram değişim olmadı. Sonra farkettim ki kabızlıktan dolayı fazla ıkınıyorum bu da karın bölgesinde ağrı yapıyor (kasık,testis,makat). Ne zaman kabızlığı çözmeye başladım ağrılarım katlanılabilir hal aldı. Ev yoğurdu ve lifli besinlere ağırlık ver ağrılar baya bi azalır. (fazla ıkınmak prostata baskı yaptığı için haliyle o da oha olm napıyon diye ağrı sinyalleri yolluyo beyine) :)
biks

Mesaj gönderen biks »

Benimde 3 4 ay oldu benimde idrar akımk hızım düşük ort 8 ml/s falan bide idrar sonrası arada yanmalarım oluyor. İdrar sonrası penis içinde ıslaklık hissi böyle orda idrar kalmışta orayı yakıomuş gibi:(
biks

Mesaj gönderen biks »

Beyler bide ne sıklıkla boşaltmak iyidir bunun cevabı var mı her gün mi haftada 2 falan mı??
mustafa0677

biks yazdı:Beyler bide ne sıklıkla boşaltmak iyidir bunun cevabı var mı her gün mi haftada 2 falan mı??
Haftada 2-3 normal dedi doktor, bence de öyle..
johnnydeep

mustafa0677 yazdı:
johnnydeep yazdı:Merhaba arkadaşlar. Birçoğunuz ile özel mesaj aracılığı ile tanışma fırsatım oldu. 27 yaşındayım ve bu hastalığa yaklaşık 3.5- 4 ay önce yakalandım. İlk prostat sıvısında 15-20 lökösit çıktı ve 14 gün antibiyotik kullanımı sonrasında tekrarlanan testte lökösit sıfıra indi. Ağrılarım kesildi mi derseniz hayır son sürat devam ediyor dönüşümlü olarak (bazen var bazen yok).Belirli bir süre kontrol altında tutmamız gerek dedi doktorum ve tekrar 14 gün sonra muayeneye gideceğim. Ama asıl dikkatimi çeken ve sizlere sormak istediğim büyük abdest sonrasında ağrılarınızda bir artış oluyor mu? Bende büyük abdest sonrasında pelvik bölgedeki yanmalar tavan yapıyor. Acaba diyorum prostatit dışında başka bir problem mi var ? Yoksa bu iki bölgenin birbirine yakın olması sonucu bir tetikleme mi? Ayrıca uzun süre oturduğumda da artış gösteriyor bu sorunlar. Hiç unutmuyorum çok çok uzun seneler önce büyük abdest esnasında gelen idrarda tortu gibi birşey oluyordu ama o zamanlar dikkate almamıştım. Bu konuda yorumlarınız nedir? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.
Aynı mevzular bende de vardı, antibiotik kullanımından kaynaklı kabız oldum 2 ay, ağrılardan gram değişim olmadı. Sonra farkettim ki kabızlıktan dolayı fazla ıkınıyorum bu da karın bölgesinde ağrı yapıyor (kasık,testis,makat). Ne zaman kabızlığı çözmeye başladım ağrılarım katlanılabilir hal aldı. Ev yoğurdu ve lifli besinlere ağırlık ver ağrılar baya bi azalır. (fazla ıkınmak prostata baskı yaptığı için haliyle o da oha olm napıyon diye ağrı sinyalleri yolluyo beyine) :)
Kabızlık konusunda haklısın hocam. Dikkate alacağım söylediğinizi. Peki şuan ne durumdasınız?
mustafa0677

johnnydeep yazdı:
mustafa0677 yazdı:
Kabızlık konusunda haklısın hocam. Dikkate alacağım söylediğinizi. Peki şuan ne durumdasınız?
Şu an ağrılarım %70-80 azaldı
johnnydeep

Umarım tamamen kurtuluruz. Şuan tedavi görüyor musunuz? Lökösit değerleriniz ne durumda?
johnnydeep

biks yazdı:Benimde 3 4 ay oldu benimde idrar akımk hızım düşük ort 8 ml/s falan bide idrar sonrası arada yanmalarım oluyor. İdrar sonrası penis içinde ıslaklık hissi böyle orda idrar kalmışta orayı yakıomuş gibi:(

Benimde değerler ortalama 7.8 ml/s Azami akış 19.2 ml/sn bu durumda darlıktan bahsedilebilir mi acaba bilmiyorum. Ben bundan da şüphelenmiştim çünkü. Darlık olan hastalarda azami akış bu değerleri görür mü bilenler bilgi verebilirlerse sevinirim. Çünkü ortalama akım hızı düşük olsada azami akış yeterli. Buna prostatit neden oluyor olabilir. Doktor bana bu değerler için normal demişti.
mustafa0677

johnnydeep yazdı:Umarım tamamen kurtuluruz. Şuan tedavi görüyor musunuz? Lökösit değerleriniz ne durumda?
Bu dert bende 5 yıldır var, hiç lökosit bakılmadı. Doktorların çoğu bakmıyo zaten. Senede bi iki kez antibiotik kullanınca geçiyodu. Bu yıl ishal sonucu vucut direncimin düşmesi ile resmen darbe yaptı. Şu an hastalığa neyin iyi gelip gelmediğini deneme yanılma yolu ile tespit aşamasındayım.
biks

Mesaj gönderen biks »

johnnydeep yazdı:
biks yazdı:Benimde 3 4 ay oldu benimde idrar akımk hızım düşük ort 8 ml/s falan bide idrar sonrası arada yanmalarım oluyor. İdrar sonrası penis içinde ıslaklık hissi böyle orda idrar kalmışta orayı yakıomuş gibi:(

Benimde değerler ortalama 7.8 ml/s Azami akış 19.2 ml/sn bu durumda darlıktan bahsedilebilir mi acaba bilmiyorum. Ben bundan da şüphelenmiştim çünkü. Darlık olan hastalarda azami akış bu değerleri görür mü bilenler bilgi verebilirlerse sevinirim. Çünkü ortalama akım hızı düşük olsada azami akış yeterli. Buna prostatit neden oluyor olabilir. Doktor bana bu değerler için normal demişti.

Hastalıktan daralma olmuş olabilir bence bi üretrografi mi öyle bi yöntem var sıvı verip içeride darlık olup olmadığını anlaşılıyor diğer bi sebep mesane boyu yüksekliği olabilir bi kontrol ettirmek lazım ben 1 haftasır xastral kullanıyorum bitince bidaha üreflowa giricem bakalım he bide çok şişik girme üreflowa 450 ml gibi kaslar şok oluyor boşaltıcağımıda boşaltamıyor 300 ml idrar uygun tam doğru değerler için anlarsın zaten patlıcak gibi olursan moralin bozulur düşük çıkar
johnnydeep

biks yazdı:
johnnydeep yazdı:

Hastalıktan daralma olmuş olabilir bence bi üretrografi mi öyle bi yöntem var sıvı verip içeride darlık olup olmadığını anlaşılıyor diğer bi sebep mesane boyu yüksekliği olabilir bi kontrol ettirmek lazım ben 1 haftasır xastral kullanıyorum bitince bidaha üreflowa giricem bakalım he bide çok şişik girme üreflowa 450 ml gibi kaslar şok oluyor boşaltıcağımıda boşaltamıyor 300 ml idrar uygun tam doğru değerler için anlarsın zaten patlıcak gibi olursan moralin bozulur düşük çıkar

Tekrar üroflow a gittiğinde sonucu bizimle paylaşabilir misin? Bende basit bir kaba işeme testi yapıldı. İdrardan sonra kalan idrar bakıldı ve mesane tamamen boşalmıştı yani hiç idrar kalmadı. Doktor bir sorun yok dedi daha test yaptırmadım sonrasında.
mustafa0677

Ben xatral öncesinde de sonrasında da işeme testi yaptırdım sonuç aynı, ortalama akış hızı 5,5 filan. İlkinde 240 ml idrar vardı xatral sonrası 500ml ye çıktı, kalan idrar da 40-50ml oldu. Mevzu prostatın ödem sonrası şişmeden kaynaklı idrar akışını yavaşlatması bence. Doktor sistoskopi yapsak sen şimdi oraya yapılan her müdahale de nem kaparsın o yüzden gerek yok dedi :)
johnnydeep

mustafa0677 yazdı:Ben xatral öncesinde de sonrasında da işeme testi yaptırdım sonuç aynı, ortalama akış hızı 5,5 filan. İlkinde 240 ml idrar vardı xatral sonrası 500ml ye çıktı, kalan idrar da 40-50ml oldu. Mevzu prostatın ödem sonrası şişmeden kaynaklı idrar akışını yavaşlatması bence. Doktor sistoskopi yapsak sen şimdi oraya yapılan her müdahale de nem kaparsın o yüzden gerek yok dedi :)
Tepe akım hızı neydi sizde hocam? Bu sonuç sonrasında doktorunuzun yorumu ne oldu?
mustafa0677

johnnydeep yazdı:
mustafa0677 yazdı:Ben xatral öncesinde de sonrasında da işeme testi yaptırdım sonuç aynı, ortalama akış hızı 5,5 filan. İlkinde 240 ml idrar vardı xatral sonrası 500ml ye çıktı, kalan idrar da 40-50ml oldu. Mevzu prostatın ödem sonrası şişmeden kaynaklı idrar akışını yavaşlatması bence. Doktor sistoskopi yapsak sen şimdi oraya yapılan her müdahale de nem kaparsın o yüzden gerek yok dedi :)
Tepe akım hızı neydi sizde hocam? Bu sonuç sonrasında doktorunuzun yorumu ne oldu?
Tepe akım hızı 14 idi. Doktor en son prostatit ile ilgili olarak tıp bu konuda şu an çaresiz sana tavsiye edebileceğim sıcak suya otur dedi :)
johnnydeep

mustafa0677 yazdı:
johnnydeep yazdı:
Tepe akım hızı 14 idi. Doktor en son prostatit ile ilgili olarak tıp bu konuda şu an çaresiz sana tavsiye edebileceğim sıcak suya otur dedi :)

Doktorlar prostatit konusunda genellikle hep bu tavırda zaten. Hatta psikolojik olarak değerlendirenler bile mevcut. Sanki delirdik kendi kendimize ağrı uyduruyoruz.
mustafa0677

Doktorlar prostatit konusunda genellikle hep bu tavırda zaten. Hatta psikolojik olarak değerlendirenler bile mevcut. Sanki delirdik kendi kendimize ağrı uyduruyoruz.[/quote]

Prostat kapalı bir kutu gibi tam ne olduğu çözülemiyor şu an dedi dr. İleride elbet bi yöntemi bulunur çünkü bu hastalığa bulaşanların sayısı sürekli artıyor ve üroloji ile ilgili tüm testleri yaptırarak doktorlara gına getiriyor hastalar :)
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

bende de aynı sorun mevcut kabız olursam(ki uzun süredir öyle) idrarım cabuk gelıyor,ve akıntıda gelıyor,çok sıkışmışım gibi oluyor halbukı cok da yapmıyorum ama buyuk abdestı yapınca acayıp rahatlama oluyor benım bagırsaklarda kesın sıkıntı var :)
radyoloji
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen radyoloji »

Merhaba arkadaşlar forumu bugün keşfettim bende üye oldum.öncelikle hepimize geçmiş olsun dileklerimi ileteyim bu problem bende de yaklaşık 6-7 senedir var bende çok ağrı olmuyor fakat büyük abdesti yaptıktan sonra penisten sıvı geliyor sıvı gelmeside genellikle kabız olduğum dönemlerde geliyor en son rahatsızlandığımda dr. a gittim idrar ve kan tahlili baktırdım özellikle psa yüksek çıktı hemen antibiyotik ve anti blokerle başladık bir ay kadar monodoks ve roxin 500 le xatral kullandım baya fayda gördüm ama şu sıralar psa çok düşmüyor sizde de aynı durum varmı acaba psa baktırıyormusunuz bu arada libido ve sertleşme sorunu bu hastalığın cabası Allah hepimizin yardımcısı olsun yapmış olduğunuz alternatif tedavi falan varmı fayda gördüğünüz yazarsanız sevinirim
bilinmezlik2

Mesaj gönderen bilinmezlik2 »

bende bu hastalıkla aynı zaman dilimin de hemoroid çıkmıştı peşpeşe. ve hayatımda ilk hemoroid olmuştu. kesinlik le hemoroid veya bağırsakla alakası var. ama hangisi hangisini tetikliyor. bu mu onu tetikliyor. o mu bunu tetikliyor?
radyoloji
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen radyoloji »

haklısınız ama araştırılması gerekir
mustafa0677

radyoloji yazdı:Merhaba arkadaşlar forumu bugün keşfettim bende üye oldum.öncelikle hepimize geçmiş olsun dileklerimi ileteyim bu problem bende de yaklaşık 6-7 senedir var bende çok ağrı olmuyor fakat büyük abdesti yaptıktan sonra penisten sıvı geliyor sıvı gelmeside genellikle kabız olduğum dönemlerde geliyor en son rahatsızlandığımda dr. a gittim idrar ve kan tahlili baktırdım özellikle psa yüksek çıktı hemen antibiyotik ve anti blokerle başladık bir ay kadar monodoks ve roxin 500 le xatral kullandım baya fayda gördüm ama şu sıralar psa çok düşmüyor sizde de aynı durum varmı acaba psa baktırıyormusunuz bu arada libido ve sertleşme sorunu bu hastalığın cabası Allah hepimizin yardımcısı olsun yapmış olduğunuz alternatif tedavi falan varmı fayda gördüğünüz yazarsanız sevinirim
Prostatit olan insanların PSA değeri yüksek çıkıyormuş. Ikınmadan kaynaklı prostat sıvısı dışkı yaparken de çıkıyor, bu normal bir durum. Fakat kabızlığı çözmek bi nebze hastalığı da çözmek oluyor. Kabızlık için probiotik cinsellik için de com vitex diye bi zımbırtı öneriyolar. Eğer paikolojin düzgünse ve cinsellikle ilgili sıkıntı yaşıyorsan kullan. Diğer türlü ise psikolojini düzelt cinsellikte düzelir :)