prostattaki kalsifikasyon

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kursat40
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: prostattaki kalsifikasyon

Mesaj gönderen Kursat40 »

Evet sol perifalde milimetrik kalsifikasyon mevcuttur diyordu
JohnWick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen JohnWick »

Arkadaslar eswt yaptiran yokmu aranizda yeni damarlarin olusmasini sagligiyomus ve agriyi buyuk olcude aliyomus onceden bobrek taslarini kirmak icin kullaniyolarmis galiba bence eswtyi denemeliyiz
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Bir de bu böbrekler deki taşı düşürmek için kullanılan rowatinex diye bir ilaç var. Acaba o işe yarar mı?
hepbenibulur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen hepbenibulur »

ESWT yi bildiğim iki kişi yaptırmıştı biri çok memnundu biri hiç memnun değildi. Doktor tedavi olarak bana söyledi hem biraz pahalı hem de benim bu ay başka bir tedavim var onun bitmesini bekliyorum
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Kalsifikasyon olan durumlarda yine prostat masaji devreye giriyor sanırım. Belli aralıklarla yapılan masaj sungerimsi yapıda olan prostattin kalsifikasyonlu alanlarinin boşalmasina fayda saglayabilir. Bu sekilde önemli diye düşünüyorum
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

evet arkadaşlar yeni çıkmaz konu bu.. ya da çıkış yolu bu da olabilir. kalsifikasyonu hafife almamak gerektiğini birkaç arkadaşa özel mesajda belirtmiştim. yukarıda bahsettiğiniz durumlara katılıyorum.
iyileşemeyen arkadaşların farklı iltihap tetikleyen kolaylaştırıcı faktörleri olduğunu düşünüyorum. belki de bunlardan en önemlisi prostat kalsifikasyonu.

şimdi şöyle bir mantık yürütürsek prostat sıvısı alkali bir sıvı.. ph ı7.5 in üzerinde idrar ise asidik. ikisinin prostat içinde buluşması tuz şeklinde kristalleşmeler ile kimyasal olarak kalsifikasyonu tetikleyebilir.

bir diğer ihtimal de bakterilerin prostat içi ph ı bozarak bulundukları asinilerde kimyasal kireçlenme başlatması olabilir.

başka ihtimaller de olabilir. bundan sonrası bunu nasıl çözeriz üzerine yoğunlşmak lazım. bununla ilgili yayın var mı ben araştıracağım. ingilizcesi iyi olan arkadaşlardan da ricam lütfen bununla ilgili yayın var mı bir tarasınlar. ve buradan paylaşsınlar.

oluşumu ve tedavisi üzerine bulabildiğimiz mantıklı şeyler olursa hep birlikte beyin fırtınasına devam edebiliriz.
JohnWick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen JohnWick »

Ingilizcesi iyi olan dr.shoskesin makalelerini ceviriversin
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

*idrar reflusu kronik hal alabilir mi? Bu onemli. Idrarlarinda tikaniklik olanlarin (dagitma, fiskiye idrar, ince idrar vs) buyuk bolumunde idrar reflusu oldugunu dusunuyorum. Bu konu onemli. Dolayisiyla bir kismimizin problemi kronik idrar reflusunden kaynaklaniyor olabilir. Ya da baslangic bu kaynakli olabilir. Ben kendim icin bunu dusunuyorum en azindan.

*Transrektal ultrason yaptiranlar yazsin bakalim bi hele, bi nabiz olcelim, kalsifikasyon kacimizda var? Ben yaptirdigimda dr az miktarda da olsa var demisti.

*Kadir agbinin iyilesmesindeki etkenlerden biri de bu kalsifikasyonlarin erimesi olabilir. Kendisine soralim: kac kez yaptirdim agbi TRUS? En son yaptirdiginda kalsifike alan gorulmemis, peki sikayetlerinin oldugu donemde yaptirmismiydin ve yaptirdiysan onlarda cikmis miydi?

*Kalsifike alanlarin yok olmasi icin mg ve zn (magnezyum ve cinko) tek basina yeterli mi, ne gibi onlemler alabiliriz? Mesela benim aklima gelenler: sut urunleri, ozellikle peynir tuketimi kisitlanmali ve genel vucut ph'i yukseltilmeli.

*Alpaslanin iyilesmesindeki neden de bu olabilir, soyle ki; iki kez limon sarimsak yapmis. Bu vucut ph'ini surekli yuksek tutmak demek. Kalsifike alanlarin yok olmasi demek olabilir.

*Prostat kanallari henuz acikken; yani yeni bosalmisken ya da sabah ereksiyonu yasamisken, ereksiyon olduktan hemen sonra vs isemeyin. Boyle yapan var mi?

*Prostata antibiyotik disinda kalsifikasyon eritici herhangi bir madde enjekte edilebilir mi? Ya da bobrek tasi kirma islemleri prostat icin uygulansa is gorur mu?

*BPH olan hastalarda kabak cekirdeginin ise yaramasi icerigindeki mg, zn ve e vitamininden dolayi kalsifike alanlari yok etmesi olabilir. Yani bu durum kismen de olsa onlarla ortak problemimiz olabilir.

*Ayni zamanda prostagood (sabal ekstre) kalsifike alanlarda etkili olabilir mi? Alpaslan bundan da tuketmisti iyilesmeden once.

*Belirtilerin degismesi, agrilarin yer degistirmesi vs bu taslarin hareketlerinden dolayi olabilir mi?

Kafamda deli sorular..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Kursat40

NeverGiveUp yazdı:*idrar reflusu kronik hal alabilir mi? Bu onemli. Idrarlarinda tikaniklik olanlarin (dagitma, fiskiye idrar, ince idrar vs) buyuk bolumunde idrar reflusu oldugunu dusunuyorum. Bu konu onemli. Dolayisiyla bir kismimizin problemi kronik idrar reflusunden kaynaklaniyor olabilir. Ya da baslangic bu kaynakli olabilir. Ben kendim icin bunu dusunuyorum en azindan.

*Transrektal ultrason yaptiranlar yazsin bakalim bi hele, bi nabiz olcelim, kalsifikasyon kacimizda var? Ben yaptirdigimda dr az miktarda da olsa var demisti.

*Kadir agbinin iyilesmesindeki etkenlerden biri de bu kalsifikasyonlarin erimesi olabilir. Kendisine soralim: kac kez yaptirdim agbi TRUS? En son yaptirdiginda kalsifike alan gorulmemis, peki sikayetlerinin oldugu donemde yaptirmismiydin ve yaptirdiysan onlarda cikmis miydi?

*Kalsifike alanlarin yok olmasi icin mg ve zn (magnezyum ve cinko) tek basina yeterli mi, ne gibi onlemler alabiliriz? Mesela benim aklima gelenler: sut urunleri, ozellikle peynir tuketimi kisitlanmali ve genel vucut ph'i yukseltilmeli.

*Alpaslanin iyilesmesindeki neden de bu olabilir, soyle ki; iki kez limon sarimsak yapmis. Bu vucut ph'ini surekli yuksek tutmak demek. Kalsifike alanlarin yok olmasi demek olabilir.

*Prostat kanallari henuz acikken; yani yeni bosalmisken ya da sabah ereksiyonu yasamisken, ereksiyon olduktan hemen sonra vs isemeyin. Boyle yapan var mi?

*Prostata antibiyotik disinda kalsifikasyon eritici herhangi bir madde enjekte edilebilir mi? Ya da bobrek tasi kirma islemleri prostat icin uygulansa is gorur mu?

*BPH olan hastalarda kabak cekirdeginin ise yaramasi icerigindeki mg, zn ve e vitamininden dolayi kalsifike alanlari yok etmesi olabilir. Yani bu durum kismen de olsa onlarla ortak problemimiz olabilir.

*Ayni zamanda prostagood (sabal ekstre) kalsifike alanlarda etkili olabilir mi? Alpaslan bundan da tuketmisti iyilesmeden once.

*Belirtilerin degismesi, agrilarin yer degistirmesi vs bu taslarin hareketlerinden dolayi olabilir mi?

Kafamda deli sorular..
zaten normal düşünerek bu işi çözemeyiz zaten normal düşündüler bugüne kadar sonuç ortada bir nüans var onu bir yakalayabilirsek bu işte biter
Kursat40

Bu kalsifikasyon ile ilgili bir çözüm önerisi duydum forumdan bir arkadaştan limon sarımsak kürü diye bir şey 20 gün sarımsak ile limonu bir arada bekletiyorsun yaklaşık bir ay günde yarım çay bardağı içiyorsun çözüyorsun bunu dedi
reha067
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen reha067 »

drayhan yazdı:evet arkadaşlar yeni çıkmaz konu bu.. ya da çıkış yolu bu da olabilir. kalsifikasyonu hafife almamak gerektiğini birkaç arkadaşa özel mesajda belirtmiştim. yukarıda bahsettiğiniz durumlara katılıyorum.
iyileşemeyen arkadaşların farklı iltihap tetikleyen kolaylaştırıcı faktörleri olduğunu düşünüyorum. belki de bunlardan en önemlisi prostat kalsifikasyonu.

şimdi şöyle bir mantık yürütürsek prostat sıvısı alkali bir sıvı.. ph ı7.5 in üzerinde idrar ise asidik. ikisinin prostat içinde buluşması tuz şeklinde kristalleşmeler ile kimyasal olarak kalsifikasyonu tetikleyebilir.

bir diğer ihtimal de bakterilerin prostat içi ph ı bozarak bulundukları asinilerde kimyasal kireçlenme başlatması olabilir.

başka ihtimaller de olabilir. bundan sonrası bunu nasıl çözeriz üzerine yoğunlşmak lazım. bununla ilgili yayın var mı ben araştıracağım. ingilizcesi iyi olan arkadaşlardan da ricam lütfen bununla ilgili yayın var mı bir tarasınlar. ve buradan paylaşsınlar.

oluşumu ve tedavisi üzerine bulabildiğimiz mantıklı şeyler olursa hep birlikte beyin fırtınasına devam edebiliriz.
hocam cipro adlı ilacın prospektüsünde
şöyle birsey yazıyor " Kristalüri riski nedeniyle idrarı aşırı alkalilendirmemeli, yeterli miktarda sıvı alımına dikkat edilmelidir. yani sizin dediginiz " şimdi şöyle bir mantık yürütürsek prostat sıvısı alkali bir sıvı.. ph ı7.5 in üzerinde idrar ise asidik. ikisinin prostat içinde buluşması tuz şeklinde kristalleşmeler ile kimyasal olarak kalsifikasyonu tetikleyebilir. " benzer bisey degil mi acaba butun Fluorokinolonlar aynı etkiyi mi yapıyor.antibiyotikler kalsifikssyon sebebi sayılabilir mi
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Beyler ben İstanbul daki bilinen doktora gittiğimde pcr dan birşey çıkmayınca ilk iğneyi yapmıştı.O sırada propla trus yapıp bak buralarda kalsifikasyon var,onları da eriteceğiz demişti. O zaman meşhur bir madde vardı forumda da konuşuluyordu. O maddeyi antibiyotikle karıştırıp iğne yapıyordu. Neyse ben 4 kere enjeksiyon olduktan sonra ağrılarım arttı dedim. Dr da bana ama kalsifikasyonlar erimiş dedi. Madem kalsifikasyonlar eridi sadece sol yumurta ağrırken iğneden sonra ağrımayan yerim kalmadı. Geçen bir kız nerdesin dedi hastanedeyim dedim, sen çürük müsün dedi. Bu hale geldik.
Ben şu anda sarımsak küründe ikinci bidona geçtim. Fazla bir etkisi olmadı.Yani öyle mucize birşey başıma gelmedi. Bugün quercetin aldım.Sonra maydanoz kaynatıp içiyorum. Sabah akşam bactrim forte antibiyotik+kas gevşetici ilaç kullanıyorum Günde 1 kez de xatral alıyorum.Sabah kahvaltıdan sonra. Yanmalarım hafif azaldı. Bir de öğle yemeğinden sonra saw palmetto hap içtim.Bu şekilde deneme yapacağım. Ağrılar geçmezse fosfomisin antibiyotik deneyeceğim. Bu kalsifikasyon işini Allah bilir. Ürologların çoğu o alanlar çoğu insan da olur, önemli birşey değildir diyor. Ben direkt prostatın içine bastırdım maddeyi. Yani ondan sonra azdı. Çok kurcalatmakta ağrıları arttırabiliyor. Sol yumurtam ağrırken nasıl canım sıkılıyordu. Eski günleri mumla arıyorum şimdi.Denemeye devam.
reha067
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen reha067 »

Tuhraser yazdı:Beyler ben İstanbul daki bilinen doktora gittiğimde pcr dan birşey çıkmayınca ilk iğneyi yapmıştı.O sırada propla trus yapıp bak buralarda kalsifikasyon var,onları da eriteceğiz demişti. O zaman meşhur bir madde vardı forumda da konuşuluyordu. O maddeyi antibiyotikle karıştırıp iğne yapıyordu. Neyse ben 4 kere enjeksiyon olduktan sonra ağrılarım arttı dedim. Dr da bana ama kalsifikasyonlar erimiş dedi. Madem kalsifikasyonlar eridi sadece sol yumurta ağrırken iğneden sonra ağrımayan yerim kalmadı. Geçen bir kız nerdesin dedi hastanedeyim dedim, sen çürük müsün dedi. Bu hale geldik.
Ben şu anda sarımsak küründe ikinci bidona geçtim. Fazla bir etkisi olmadı.Yani öyle mucize birşey başıma gelmedi. Bugün quercetin aldım.Sonra maydanoz kaynatıp içiyorum. Sabah akşam bactrim forte antibiyotik+kas gevşetici ilaç kullanıyorum Günde 1 kez de xatral alıyorum.Sabah kahvaltıdan sonra. Yanmalarım hafif azaldı. Bir de öğle yemeğinden sonra saw palmetto hap içtim.Bu şekilde deneme yapacağım. Ağrılar geçmezse fosfomisin antibiyotik deneyeceğim. Bu kalsifikasyon işini Allah bilir. Ürologların çoğu o alanlar çoğu insan da olur, önemli birşey değildir diyor. Ben direkt prostatın içine bastırdım maddeyi. Yani ondan sonra azdı. Çok kurcalatmakta ağrıları arttırabiliyor. Sol yumurtam ağrırken nasıl canım sıkılıyordu. Eski günleri mumla arıyorum şimdi.Denemeye devam.
kardeşim çok fazla kimyasal,bitkisel yüklemişsiin bünyene, dikkat et..karacigerini,böbregini bir kontrol ettir Allah muhafaza....igne isi zaten benim aklıma yatmadı hic ...maddeyi bastirmişsin ama igne zarar vermiş sonucta,benim gittigim dr.da kalsifikasyon olmussa onceden enfeksiyon gecirdiginin belirtisidir demisti.
tornografi

Mesaj gönderen tornografi »

benim trus ta" 29 gr prostat apse görülmedi.." yazıyor. kalsifikasyon vardır ya da yoktur gibi bir şey yazmıyor. burada kalsifikasyon vardır ya da yoktur diyebilir miyiz?

ayrıca, geçenlerde okuduğum yabancı bir sağlık forumunda çocuğun bir tanesi doktora soruyor." bel soğukluğuna yakalandım. şunu şunu denedik ama hep tekrarladı ve prostatite çevirdi" diye.

doktorun verdiği cevap şuydu,

"antibiyotikler genore ve klamidya üzerinde son derece etkilidir. bu tip mikroplar prostata geçse bile antibiyotik alındığı taktirde orada kısa süre tutunamazlar. tutunabilmişler ise bunun tek nedeni o bölgedeki taşlardır."

şeklindeydi..
Bismuth76

Mesaj gönderen Bismuth76 »

NAC -asetil sistein'in kalaifikasyonaniyi geldigini iddia eden calismalar var...