mesana boyu darlığı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

mesana boyu darlığı

Mesaj gönderen etmen »

Arkadaşlar bugün sistoskopi oldum dr mesane boyu darlığı var dedi ve orayı açtığını söyledi şikayetlerinde rahatlama olur dedi bir ay içinde rahatlama olmaz ise ameliyatla oraya bir cizik atarım dedi ayny zeytim ciziği gibi dedi bu konuda bilgisi olan varmı
prostatiniseveyim

Re: mesana boyu darlığı

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Cizdirme
etmen

Mesaj gönderen etmen »

neden
Synergy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Synergy »

Genel anestezi ile mi yapıldi sistoskopi? Yoksa uyutulmadan mı yapıldı?
mhmetenes

Mesaj gönderen mhmetenes »

Synergy yazdı:Genel anestezi ile mi yapıldi sistoskopi? Yoksa uyutulmadan mı yapıldı?
Abi bu akıntı hissi için bana ne önerebilirsin ağrım filan yok şu anda psikolojim çok kötü prostatitmiyim onu da bilmiyorum
etmen

Mesaj gönderen etmen »

local korkulacak bir sey yok
prostatiniseveyim

mhmetenes yazdı:
Synergy yazdı:Genel anestezi ile mi yapıldi sistoskopi? Yoksa uyutulmadan mı yapıldı?
Abi bu akıntı hissi için bana ne önerebilirsin ağrım filan yok şu anda psikolojim çok kötü prostatitmiyim onu da bilmiyorum
Prostatit deilsin sicak tut gecer diyoz ama
Az kaldi burda geze geze olacaksin
prostatiniseveyim

etmen yazdı:neden
Ben genel anlamda operasyonlwra ve cerrahlara karsiyim bilimsel bi nedenim yok
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

etmen yazdı:local korkulacak bir sey yok
Hocam ben şuanda bir üni. hastanesınden bır profla konusuyorum.
Banada yapılacağını ve Genel Anestezi ile yapılacagını soyledı.
prostatiniseveyim

prostatiniseveyim yazdı:
etmen yazdı:neden
Ben genel anlamda operasyonlwra ve cerrahlara karsiyim bilimsel bi nedenim yok

Mqndira filozofu vardi ya calismaya karsiyim para kazanmaya karsiyim alisverise karsiyim

Ben de mandira doktoruyum

Ameliyata karsiyim.prostatata karsiyim sut icin gecer

Not gecmio aq
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Synergy yazdı:
Sistoskopiye genel anestezi yapmak, duvardaki sineği roketle öldürmeye çalışmak gibi birşey olur.
Sistoskopiyle beraber ufak bir cerrahi müdahalede bulunacaklarsa bilemem.
Benim ameliyatı bile lokal anestezi yaptılar. O işte bir yanlışlık var.
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

Sistoskopi ve hidrodilatasyon yapılacakmış.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Bactrim800 yazdı:
Synergy yazdı:
Sistoskopiye genel anestezi yapmak, duvardaki sineği roketle öldürmeye çalışmak gibi birşey olur.
Benim ameliyatı bile lokal anestezi yaptılar. O işte bir yanlışlık var.
Son durumun Nasıl bactrim ? Şikayetler düzelme iyiye gidenler ?
Bactrim800

Synergy yazdı:Sistoskopi ve hidrodilatasyon yapılacakmış.
Hidrodilatasyon, idrar yolları daralmalarında kanalı genişletmek için yapılan bir işlem. Sistoskopi eşliğinde yapılıyor.
Oldukça sık uygulanan bir yöntem. Benim geçirdiğim ameliyattan sonra prosedür gereği, doktorum yapalım demişti ancak sonrasında, ihtiyaç olmadığına karar vererek erteledik. Daralma, akım hızında azalma hissettiğinde gel yapalım dedi. Şimdilik öyle birşey yok.
Yine de genel anesteziye gerek duyulacağını sanmam.
Bactrim800

cihanbey yazdı:
Benim ameliyatı bile lokal anestezi yaptılar. O işte bir yanlışlık var.[/quote]

Son durumun Nasıl bactrim ? Şikayetler düzelme iyiye gidenler ?[/quote]

Cihanbey , ameliyattan sonra tüm şikayetlerim geçti. Artık hiçbir sorunum yok.
Sıfır.
Üretra darlığının tekrarlama ihtimali var zaman içerisinde. Tekrarlarsa hiç düşünmeden tekrar ameliyat olurum, hiç düşünmem.
Yeniden doğdum.
Bactrim800

Bu arada etmen abi, senin rahatsızlığının adı 'mesane boynu darlığı', mesanenin üretraya açıldığı yere 'boyun' deniyor. Sendeki daralma tam o mesanenin çıkış noktasında. Aynı bölgedeki bir diğer hastalık 'mesane boynu yüksekliği'.
iki rahatsızlığın da semptomları tamamen aynı, hatta prostat iltihabı tanısı konan hastalar ile aynı şikayetleri yaşadıkları söyleniyor. Ayırdetmenn tek yolu sistoskopi.

Bir diğer konu, sistoskopinin prostatit teşhisinde işe yarayıp yaramayacağı.
Prostat iltihabı, idrar kanalının geçtiği 'iç bölge'de ise, iltihaplı doku görüntülenebilir elbet diye düşünüyorum. Sistoskopi prostatın içinden geçiyor, geçtiği yerlerdeki her türlü lezyonu, yarayı, darlığı, tümörü görüntüleyen bir alet. Ama iltihap prostat bezinin içlerinde ise tabi ki sistoskopi göremeyecektir. En azından prostatın genel durumuyla ilgili bir bilgi elde edilebilir.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

doktora prostatit gözüküyormu dediğimde prostatit gözükmez demişti. verdiğin bilgi benim için önemli mesane boyu darlığı veya yüksekliği ile prostatitin aynı semptonları taşıması benim prostatit olmadığım anlamına gelir teşekkürler
Saleh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Saleh »

etmen yazdı:doktora prostatit gözüküyormu dediğimde prostatit gözükmez demişti. verdiğin bilgi benim için önemli mesane boyu darlığı veya yüksekliği ile prostatitin aynı semptonları taşıması benim prostatit olmadığım anlamına gelir teşekkürler
abi son durum ne?
cicek5917
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen cicek5917 »

mrb prostatı kazıttım prostat içe doğru büyüyüp mesane boynunu darltmış yaşın küçükse ameliyat olma benim yaşım 60 ameliyatın sakıncaarı var şu an için iyiyim şükürler olsun
Emreneu1905

Mesaj gönderen Emreneu1905 »

cicek5917 yazdı:mrb prostatı kazıttım prostat içe doğru büyüyüp mesane boynunu darltmış yaşın küçükse ameliyat olma benim yaşım 60 ameliyatın sakıncaarı var şu an için iyiyim şükürler olsun
Ne şikayetlerin vardi
prostagod

Mesaj gönderen prostagod »

hidrodilatasyon ne demek?
soğuk bıçak müdahalesinden farki ne ?
yardım lutfen
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

prostagod yazdı:hidrodilatasyon ne demek?
soğuk bıçak müdahalesinden farki ne ?
yardım lutfen
Etmen bey bu operasyonlari yasamis biri olarak yorum yapmasini isteriz.
Bactrim800 de bu operasyonlari yasamistir bilgi alabilirsiniz.
cicek5917

Mesaj gönderen cicek5917 »

Mrb kadir bey yorum yapmamı istemiş eyvallah. Yeni arkadaşlara da yardımım dokunur belki başımdan geçenleri anlatayım. İsmim Ercan daha önceleri etmen kodu ile yazarken özel bildirimleri alamadığımdan cicek5917 kodu ile yazmaya başladım. Yani aynı kişiyiz. Kısaca özetlemek gerekirse ilk önceleri idrar yapamama, şiddeti düşük idrar yapma ve kasıklarda sancı ile başladı. Sonra rektum ile testis arasındaki bir noktada bitmek tükenmek bilmeyen bir sancı oluştu acil servislerde ağrımı dindirmek için yapmadıkları şey kalmadı. Sadece sıcak suya yarım saat oturduğumda bir saatlik sancı diner sonra yeniden başlardı.
Ankara’da gitmediğim doktor kalmadı. Özel hastanelerin profları da dâhil. Her türlü tetkik, röntgen, ultrason aklınıza ne gelirse yaptırdım. Bana bir doktor hariç prostatitsin diyemediler olabilir ama kesin bir şey diyemeyiz dediler. Çoğu doktorda prostatiti kabul bile etmiyor. Sadece prostat masajından sonra idrardaki lokosite baktılar o da 1-2 çıktı sonraları hiç çıkmadı. Bu siteyi sonradan keşfettim dr ayhan bey ,kadir bey sağ olsunlar bana yardımcı oldular destek takviyeleri ile önerileri oldu bunları da uyguladım ama geçmedi 4 ay bu sancıları çektim.
Bu sırada yemeden içmeden kesildim 14 kilo verdim sancı geldiğinde sanki beyin kimyam değişiyordu bu arada sisteskopi de oldum mesane boynu dar saat 12 yönünde çizik atalım dediler.(İstemedim idrar kaçırma sakıncasından dolayı) en son gittiğim bir prf doktor Ankara’nın marka doktoru (herkes öyle söylüyor) tamamen prostatı kabuk kalana kadar kazırsak % 90 sancıların geçer dedi, geçmez de ağrı merkezine göndeririz dedi. Kabul ettim.
Ameliyat sonunda prostatın içe doğru büyüdüğü mesane boynunu daraltılmasına sebep olduğunu söyledi. Sancıları bu yapıyormuş çünkü geçti. Ama sonda çıktıktan sonra idrarı yine yapamadım 50 cc yi bir dakikaya yakın bir sürede yapıyordum. Bunu doktora kabul ettiremedim daha yaraların taze diye başından savdı 3 ay sonra gel dedi. 3 ay sonra gittiğimde durum aynıydı bu arada sancı yok tatbikî. Bana diletasyon yaptı ameliyat olurken üretra da küçük bir yapışmanın olduğunu bunu sebebiyet verdiğini söyledi. Diletasyon dediği küçük numara sondadan başlayarak en büyüğünü üretradan geçirerek orayı genişletmek. bir müddet iyiydi sonra yine az akımlı idrar oldu. Kırıkkale’de bir doktora gittim işeme testi yaptı düşük dedi üretrada daralma olduğunu amaliyatın sakıncalarından biri olduğunu söyledi ameliyat cd mi seyretti iyi dedi.
Soğuk bıçakla açmayı önerdi diğer adı plazma kinetik altın standart şimdilik buymuş. Bunu yaparız ilerde tekrar daralama ihtimalinden söz etti hastaya göre 2 ay, bir yıl, 5 yıl gibi değişen sürelerden bahsetti mecburen kabul ettim. Aradan 18 ay geçti çok şükür şimdilik daralma yok ağrıda yok. Hidrodilatasyon nedir bilmiyorum. Ama kelime olarak su ile genişletme manası çıkıyor gibi. Her ne olursa olsun prostatiti yok edeceğim diye ameliyat olmayın. Bir sürü sakıncası var düzen tutmayan ameliyatlar var meninin geri kaçması mecburen var, daralma olayı var, damlatma olayı var, idrarı tutamama olayı var var da var. bir de gençseniz formun geneli genç. sakın ola ki ameliyat olayım demeyin. Zindan rumuzlu arkadaş oldu ağrıları 2 sene sonra geri geldi. Gitti komple aldırmak zorunda kaldı. Kaldı ki gençseniz aklı başındaki hiçbir doktor ameliyat yapamaz. Bactirim800 rumuzlu arkadaş üretra’yı soğuk bıçakla açtırdı bir sene sonra tekrarladı. Kısacası tekrar söylüyorum bu hastalık ölümcül bir hastalık değil bir gün elbet geçecek hastalığı gecen ve bu siteye bir daha uğramayan arkadaşlarımız var bazıları ile görüşüyorum nüksetmemesi için spor yapın takviyelerinizi alın sabredin benim gibi sabırsız olup ameliyat olmayın ameliyat çözüm değil arkadaşlar. İYİ AKŞAMLAR KAFANIZA TAKMAYIN PSİKOLOJİK BOYUTUDA VAR
ender

Mesaj gönderen ender »

cicek5917 yazdı:Mrb kadir bey yorum yapmamı istemiş eyvallah. Yeni arkadaşlara da yardımım dokunur belki başımdan geçenleri anlatayım. İsmim Ercan daha önceleri etmen kodu ile yazarken özel bildirimleri alamadığımdan cicek5917 kodu ile yazmaya başladım. Yani aynı kişiyiz. Kısaca özetlemek gerekirse ilk önceleri idrar yapamama, şiddeti düşük idrar yapma ve kasıklarda sancı ile başladı. Sonra rektum ile testis arasındaki bir noktada bitmek tükenmek bilmeyen bir sancı oluştu acil servislerde ağrımı dindirmek için yapmadıkları şey kalmadı. Sadece sıcak suya yarım saat oturduğumda bir saatlik sancı diner sonra yeniden başlardı.
Ankara’da gitmediğim doktor kalmadı. Özel hastanelerin profları da dâhil. Her türlü tetkik, röntgen, ultrason aklınıza ne gelirse yaptırdım. Bana bir doktor hariç prostatitsin diyemediler olabilir ama kesin bir şey diyemeyiz dediler. Çoğu doktorda prostatiti kabul bile etmiyor. Sadece prostat masajından sonra idrardaki lokosite baktılar o da 1-2 çıktı sonraları hiç çıkmadı. Bu siteyi sonradan keşfettim dr ayhan bey ,kadir bey sağ olsunlar bana yardımcı oldular destek takviyeleri ile önerileri oldu bunları da uyguladım ama geçmedi 4 ay bu sancıları çektim.
Bu sırada yemeden içmeden kesildim 14 kilo verdim sancı geldiğinde sanki beyin kimyam değişiyordu bu arada sisteskopi de oldum mesane boynu dar saat 12 yönünde çizik atalım dediler.(İstemedim idrar kaçırma sakıncasından dolayı) en son gittiğim bir prf doktor Ankara’nın marka doktoru (herkes öyle söylüyor) tamamen prostatı kabuk kalana kadar kazırsak % 90 sancıların geçer dedi, geçmez de ağrı merkezine göndeririz dedi. Kabul ettim.
Ameliyat sonunda prostatın içe doğru büyüdüğü mesane boynunu daraltılmasına sebep olduğunu söyledi. Sancıları bu yapıyormuş çünkü geçti. Ama sonda çıktıktan sonra idrarı yine yapamadım 50 cc yi bir dakikaya yakın bir sürede yapıyordum. Bunu doktora kabul ettiremedim daha yaraların taze diye başından savdı 3 ay sonra gel dedi. 3 ay sonra gittiğimde durum aynıydı bu arada sancı yok tatbikî. Bana diletasyon yaptı ameliyat olurken üretra da küçük bir yapışmanın olduğunu bunu sebebiyet verdiğini söyledi. Diletasyon dediği küçük numara sondadan başlayarak en büyüğünü üretradan geçirerek orayı genişletmek. bir müddet iyiydi sonra yine az akımlı idrar oldu. Kırıkkale’de bir doktora gittim işeme testi yaptı düşük dedi üretrada daralma olduğunu amaliyatın sakıncalarından biri olduğunu söyledi ameliyat cd mi seyretti iyi dedi.
Soğuk bıçakla açmayı önerdi diğer adı plazma kinetik altın standart şimdilik buymuş. Bunu yaparız ilerde tekrar daralama ihtimalinden söz etti hastaya göre 2 ay, bir yıl, 5 yıl gibi değişen sürelerden bahsetti mecburen kabul ettim. Aradan 18 ay geçti çok şükür şimdilik daralma yok ağrıda yok. Hidrodilatasyon nedir bilmiyorum. Ama kelime olarak su ile genişletme manası çıkıyor gibi. Her ne olursa olsun prostatiti yok edeceğim diye ameliyat olmayın. Bir sürü sakıncası var düzen tutmayan ameliyatlar var meninin geri kaçması mecburen var, daralma olayı var, damlatma olayı var, idrarı tutamama olayı var var da var. bir de gençseniz formun geneli genç. sakın ola ki ameliyat olayım demeyin. Zindan rumuzlu arkadaş oldu ağrıları 2 sene sonra geri geldi. Gitti komple aldırmak zorunda kaldı. Kaldı ki gençseniz aklı başındaki hiçbir doktor ameliyat yapamaz. Bactirim800 rumuzlu arkadaş üretra’yı soğuk bıçakla açtırdı bir sene sonra tekrarladı. Kısacası tekrar söylüyorum bu hastalık ölümcül bir hastalık değil bir gün elbet geçecek hastalığı gecen ve bu siteye bir daha uğramayan arkadaşlarımız var bazıları ile görüşüyorum nüksetmemesi için spor yapın takviyelerinizi alın sabredin benim gibi sabırsız olup ameliyat olmayın ameliyat çözüm değil arkadaşlar. İYİ AKŞAMLAR KAFANIZA TAKMAYIN PSİKOLOJİK BOYUTUDA VAR
verdiğiniz altın değerindeki bilgilerden dolayı teşekkür ederiz. site yönetiminden bir ricada bulunmak istiyorum. gruba yeni katılan arkadaşlar prostat enjeksiyonu, ameliyat v.b gibi yöntemlere başvurmak için sürekli araştırma yapıp bu konulara meyil ediyorlar. ercan beyin başından geçen bu konuya benzer konuları derleyip, bir başlık halinde kullanıcılara sunulması bir yanlışa düşmemeleri açısından faydalı olur diye düşünüyorum. ve bu tip yaşanmışlıkların yer aldığı başlık yoruma kapalı olmalı.