Dr Ayhan beye sorular

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostatiniseveyim

Re: Dr Ayhan beye sorular

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Baslamis yine millet kendi arasinda muhabbete basliga bak dr ayhana sorular icerige bak ekmek tarifi

Dra mi soruyunuz bunlari anlamiom size konusmayin diyende yok da bi baslik acin ya

Yillar sonra belki biri ekmekti glutendi bi bilgiye ihtiyaci olacak nerde bulacak bunu belki bu forum binlerce sayfa olacak ayti bi baslik acinda orda yazin

Drun soyledigi yeni bi sey varmi diye girdim baktim

Aman bir de ne goreyim

Bende simdi giydigim yun corabin ozelligini nerden aldigimi falan yaziyimda dr ayhan bey basliginin altimi yeri yani
prostatiniseveyim

Oburude gelsin giydigi donun faydalrini ozelligini anlatsin bunlarin hepsi lazimda hepsinin ayri yeri olsun lutfen
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

arkadaşlar merhaba. sadece bu konu için değil de genel anlamda son günlerde forumda bir karmaşa hissediyorum. siz de hissettiniz mi?

üstü kapalı yapılan açıklamalar hiçbirimize katkı sağlamaz. tartışmalıyız mutlaka. önce açıklayıcı olmalıyız. sonra tartışmalıyız.

mesela kendimden örnek vereyim cep telefonundan yazmıyorum. çünkü zor oluyor ve kısaca yazmak ihtiyacı hissediyorum bu da yeterince anlaşılır olmuyor. tabi hepinizin uzun süre PC başında zamanı olmayabilir ama siz de telefondan yazarken,, oldukça anlaşılır yazmaya çalışın. ve lütfen noktalama işaretleri ile aranızı iyi tutun :)

bir de ara sıra ''laf dalaşı'' ya da üstü kapalı '' laf sokma '' olayları oluyor .. ben foruma yeni girmiş biri olsam hiç bir şey anlamam. burada paylaştıklarımız önemli . hepinizin paylaşımı önemli . hep söylüyorum birbirimizin kıymetini bilelim.

zaten birimizin söylediği EN DOĞRU diye birşey yok. keşke öyle olsa; şimdi burda (misal) ''ne olacak bu Trabzonspor'un hali'' ni konuşuyor olurduk .. hepimiz iyileşirdik ve hiçbirimiz hastalıktan bahsetmezdik. burada EN DOĞRU hepimizin sentezinden çıkacak..
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

Hocam merhaba evet çok haklısınız olay bazen beyaz TV deki spor programına dönüyor )) malum orda da herkes spor hariç herşey den aynı anda konuşarak bir curcuna oluşturuyor. Ama reytingleri iyi .

Ben şunu merak ediyorum . Cinsel ilişki sonrası neden rahatsızlıklar tekrar artıyor ? Doktorlar haftada 2 kere düzenli ilişki tedavi de önemli diyor ama bende cinsel ilişkiden sonra yanmalar sızılar artıyor Hatta bezen akut atak geçiriyorum başa döner gibi oluyorum .
prostatiniseveyim

Kaput takion mu ne zaman takion en basinsa mi bir de tanifigin biriyle mi yatiyormusun
cihanbey

İkisine de evet )) olay a başlamadan takıyorum korkudan
prostatiniseveyim

Ben yeni sokme yontemi gelistirdim iyice uzatiyorum aciyorum sokmeden kivrimli kisimlariniki kadina degn kisim cekerken cukumun ucuna degmesin bir de kendim takiom kariya elletmeyiom prezoyu
prostatiniseveyim

cihanbey yazdı:Hocam merhaba evet çok haklısınız olay bazen beyaz TV deki spor programına dönüyor )) malum orda da herkes spor hariç herşey den aynı anda konuşarak bir curcuna oluşturuyor. Ama reytingleri iyi .

Ben şunu merak ediyorum . Cinsel ilişki sonrası neden rahatsızlıklar tekrar artıyor ? Doktorlar haftada 2 kere düzenli ilişki tedavi de önemli diyor ama bende cinsel ilişkiden sonra yanmalar sızılar artıyor Hatta bezen akut atak geçiriyorum başa döner gibi oluyorum .

Buyrun dr bey araya reklam aldik
deva
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen deva »

Baslamis yine millet kendi arasinda muhabbete basliga bak dr ayhana sorular icerige bak.bu sözleri hatırladın mı prostatiniseveyim.aynı hataya kendin düşüyorsun.milleti eleştiriyorsun ancak bu seferde sen yazmaya başlıyorsun.bir sürü denyo var demiştin onlardan biride sen mi oluyorsun.
"O kimseler ki, başlarına bir musibet geldiğinde 'Biz Allah'ın kullarıyız; dönüşümüz de ancak Onadır' derler."
Bakara Sûresi, 2:156

"Beni yediren ve içiren Odur. Hastalandığımda bana şifa veren de Odur."
Şuarâ Sûresi, 26:79-80.
Silverado

Mesaj gönderen Silverado »

ayhan bey merhaba. prostagoog forte arastırıyorum almanyada
bılgılerı paylascam burada
prostatiniseveyim

prostatiniseveyim yazdı:
cihanbey yazdı:Hocam merhaba evet çok haklısınız olay bazen beyaz TV deki spor programına dönüyor )) malum orda da herkes spor hariç herşey den aynı anda konuşarak bir curcuna oluşturuyor. Ama reytingleri iyi .

Buyrun dr bey araya reklam aldik
Devacim dassak basligina gel burayi mesgul etmeyelim

Cihan beyin sorusu kaynamasin yine alinti yapiorum
prostatiniseveyim

Buyrun hocam
tolgataylan

Mesaj gönderen tolgataylan »

drayhan yazdı:
tolgataylan yazdı:Bir soruda ben sorayım.

Benim Yaza girerken çoğalıyor Yazında devam ediyor.. Kışa girerken azalıyor ve kışında oldukça hafif devam ediyor..

Bende ki diğer arkadaşlardan farklı bir durum. Buradan bir anlam çıkarılabilir mi?.

Şimdiden teşekkürederim.
sıcakta şikayetlerinizin artması gerçekten farklı bir durum. siz herhangi bir mikrop araştırmasına (kültür- pcr gibi ) girdiniz mi??
Evet 8 yıl onlarca tahlil ve kültür yaptırdım bişey çıkmadı fakat 6 ay önce şikayetlerim tekrarlıyınca prostat masajı sonrası yapılan tahlilde Staphylococcus aureus çıktı 1.5 ay cravit kullandım sonra tahlil tekrarladı bu defada Staphylococcus epidermis çıktı ve zaten 1.5 antibiyotik kullandın birdaha yzsamda faretmiyecek dedi ve ilaç vermedi.
Mayıs aylarında şikayetlerim artıyor ve yaz boyunca devam ediyor..
cihanbey

Evet anlamadığım da bu . Birinci bakteriyi yok ederken ikinciyi neden yok etmedi aynı anda. Ya da neden başka bir antibiyotik önermedi
prostatiniseveyim

Tolga bey sizin bakteriler biraz sahsiyetsiz kisiligini kimliklerini bulamamislar ne olduklarina karar versi n ler istikrar istiyoruz
freeman

Mesaj gönderen freeman »

tolgataylan yazdı:
drayhan yazdı:

Benim Yaza girerken çoğalıyor Yazında devam ediyor.. Kışa girerken azalıyor ve kışında oldukça hafif devam ediyor..

Bende ki diğer arkadaşlardan farklı bir durum. Buradan bir anlam çıkarılabilir mi?.

Şimdiden teşekkürederim.
sıcakta şikayetlerinizin artması gerçekten farklı bir durum. siz herhangi bir mikrop araştırmasına (kültür- pcr gibi ) girdiniz mi??
Evet 8 yıl onlarca tahlil ve kültür yaptırdım bişey çıkmadı fakat 6 ay önce şikayetlerim tekrarlıyınca prostat masajı sonrası yapılan tahlilde Staphylococcus aureus çıktı 1.5 ay cravit kullandım sonra tahlil tekrarladı bu defada Staphylococcus epidermis çıktı ve zaten 1.5 antibiyotik kullandın birdaha yzsamda faretmiyecek dedi ve ilaç vermedi.
Staphylococcus epidermis cilltte yaşayan bir bakteridir, tahlil sırasında elle temas olduysa ,bulaşmış olabilir
prostatiniseveyim

Sanki bu yavrular yok olmuyo da evrim geciriyo donusuyo heralde
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

evet prostat bez yapısında bir organ .. içerisinde salgıyı üretip depolayan asini denilen mikro boşluklardan oluşuyor. iltihap bu asinilerin birçoğunda tıkanma ve işlev bozukluğuna yol açıyor. mikrop olsa da olmasa da bu boşlukcuklar iltihaplı ise burada lökositler yoğunlaşıyor ve onlar da salgıları ile ortamı (yani bulundukları asini içerisini) asidik hale getiriyor. normalde prostat içi alkali bir ortam. prostat sıvısı da alkali bir sıvı.

iste bu asidite prostat bezi boşalması ile kanallara ve oradan da üretraya döküldüğünde şikayetleriniz tavan yapıyor olabilir.

ben her cinsel ilişkiden yeniden mikrop kapılma ihtimalini neredeyse sıfır gibi görüyorum . ki korunduğunuzu söylüyorsunuz. . şöyle ki erkeklerde üriner sisteme mikrop kolonize olması kolay birşey değil. (biz zoru başardık yani)
bir de cinsel ilişkiden hemen sonra başlıyorsa şikayetler yeniden enfekte olma ile falan olacak şey değil zaten bu. enfeksiyon yerleşmesi de zaman alan bir oluşum ..

idrar asiditesi de aynı bu durumda önemli bir yer tutuyor. idrarı alkali hale getirecek diyetler denediniz mi??
cihanbey

İdrar için limonlu su içiyorum bir de hylak fort adlı bir takviyeyi kullanıyorum
cozumnedir

Mesaj gönderen cozumnedir »

drayhan yazdı:
cozumnedir yazdı:Prostagood kullanmaya başladıktan sonra geceleri bir kez tuvalete kalkmaya başladım. Daha önce böyle bir durum yoktu. İdrara çıkma sıklaştı.
hafif diüretik etkisi var saw palmetto nun o yüzden olmuş olabilir.
Prostagood kullanmaya başlayalı 20 gün oldu. Sabah erek... vs. sıkıntı yok.
Dört beş gündür geceleri kalkma ve idrar sıklığı azaldı. Bazen sabah 6,5 tan akşam 5-7'ye kadar idrara çıkmadığım oluyor. Sıkışıklık veya zorlanma yok. Fakat bu kadar sonra yapılan idrardan sonra damlama artıyor.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

cozumnedir yazdı:
drayhan yazdı:
cozumnedir yazdı:Prostagood kullanmaya başladıktan sonra geceleri bir kez tuvalete kalkmaya başladım. Daha önce böyle bir durum yoktu. İdrara çıkma sıklaştı.
hafif diüretik etkisi var saw palmetto nun o yüzden olmuş olabilir.
Prostagood kullanmaya başlayalı 20 gün oldu. Sabah erek... vs. sıkıntı yok.
Dört beş gündür geceleri kalkma ve idrar sıklığı azaldı. Bazen sabah 6,5 tan akşam 5-7'ye kadar idrara çıkmadığım oluyor. Sıkışıklık veya zorlanma yok. Fakat bu kadar sonra yapılan idrardan sonra damlama artıyor.
paylaşımınız için teşekkürler. yani bunu bir olumlu geri dönüş olarak yorumlayabiliriz. kullanmaya en az iki ay devam etmeniz öneriliyor. daha da iyi olacağınızı umarım.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

cihanbey yazdı:İdrar için limonlu su içiyorum bir de hylak fort adlı bir takviyeyi kullanıyorum
limon suyu iyi bir tercih. hylak forte ilk kez duydum ilginç bir probiyotik. e. coli de içeriyor galiba. yanlış mı anladım.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

tolgataylan yazdı:
drayhan yazdı:

Şimdiden teşekkürederim.
tolga bey bu staf grubu bakteriler deri flora bakterisi. ya deriden retrograd yukarı çıktılar. ya da kültürü kontamine ettiler yani prostattan değil deriden karıştılar kültür materyaline. şikayetlerinizin yazın artmasına şu an bir yorum yapamadım ama kendinizden biraz bahsebilir misiniz . kaç yaşındasınız. ne iş yapıyorsunuz. nasıl bir iklimde yaşıyorsunuz. yaşadığınız ev ne ile ısınıyor. yazın serin ortamları çok tercih ediyor musunuz. serin havuza girdiğinizde rahatlama oluyor mu . sıcak suya girmeyi denediniz mi nasıl bir etkisi oluyor . ya da aklınıza gelen termal konfor durumlarınızı bir açıklayabilir misiniz?
cihanbey

drayhan yazdı:
cihanbey yazdı:İdrar için limonlu su içiyorum bir de hylak fort adlı bir takviyeyi kullanıyorum
limon suyu iyi bir tercih. hylak forte ilk kez duydum ilginç bir probiyotik. e. coli de içeriyor galiba. yanlış mı anladım.
Evet hocam 8 çeşit bakteri içeriyormuş. Almanya'dan getirtmiştim. Antioksidan etkisi nedeniyle antibiyotik sonrası Almanya da bunu veriyorlarmış
tolgataylan

Mesaj gönderen tolgataylan »

tolga bey bu staf grubu bakteriler deri flora bakterisi. ya deriden retrograd yukarı çıktılar. ya da kültürü kontamine ettiler yani prostattan değil deriden karıştılar kültür materyaline. şikayetlerinizin yazın artmasına şu an bir yorum yapamadım ama kendinizden biraz bahsebilir misiniz . kaç yaşındasınız. ne iş yapıyorsunuz. nasıl bir iklimde yaşıyorsunuz. yaşadığınız ev ne ile ısınıyor. yazın serin ortamları çok tercih ediyor musunuz. serin havuza girdiğinizde rahatlama oluyor mu . sıcak suya girmeyi denediniz mi nasıl bir etkisi oluyor . ya da aklınıza gelen termal konfor durumlarınızı bir açıklayabilir misiniz?[/quote]

Bir açıklama daha yapayım; bu aralar penis oldukça hassas ve diplerinde ve hayalarda kaşıntıda var..
46 yaşındayım, İst da yaşıyorum, işim masa başı ev kombili.. Hatta sıcak su torbası bana iyi gelmiyordu denemelerimde. Ama sıçak oturma banyosu kısada olsa rahatlatıyor. Prostat enjeksiyonu bile yaptırdım, hatta bu olayı başlatan benim. Levent Bey'le uzun yazışmalar ve bilgi paylaşımları sonucu bu yöntemi denemeye ikna etmiştim zamanında.. Bana faydası olmadı olanıda tanımıyorum.
Yazları ne deniz nede havuza girerim ama soğuk suyla duş alırım. Size özelden yazdığım ürünle semptomları baskıladığımdan yazlar kısmen rahat.
Kışlar ise genelde rahat 8-10 yıldır, ara ara ağrılar ve işemede zorlanmalar oluyor mesala 2 gündür ağrı var yediklerimi gözden geçirdim farklı hiçbirşey yemedim. Alkol alırım zaten mayalı zararlı denildiğinden kullanmam mayasız haftada 15 günde değişen aralıklarda alırım.
Nelere pehriz olduğunu yaşayarak öğreniyorsunuz zaten çok uzatmaya gerek yok hepimizin bildiği..
Kafamı karıştıran 8-9 sene sonra akıntıyla beraber bakteri bulunması. Hastalığın ilk yılı hariç ne akıntı vardı nede bakteri. Bu konuda yorumunuz var mı?
Ben de sizin hakkınızda bilgi sahibi olmak istiyorum. Yaşınız, nerde dr. yaptığınız, hastalığınızın başlangıcı ve ne doktoru olduğunuz gibi.
Geçmişte yazılmış olabilir fakat inanın bazen zamanı olmuyor geriye doğru okumaya insanın, bu yüzden kusuruma bakmayın tekrarlattığım için :)