D-Mannose

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
tolgataylan
Mesajlar: 47
Kayıt: 20.04.2015 - 10:36
Şehir: istanbul

D-Mannose

Mesajgönderen tolgataylan » 31.03.2017 - 11:11

D-Mannose Kronik İdrar Yolu Enfeksiyonları TedavisineEğer idrar torbası ya da idrar yolu enfeksiyonlarından dolayı sürekli rahatsız oluyorsanız yalnız değilsiniz. Dünyada milyonlarca insan sizinle aynı hastalıktan dert yanıyor. Ancak başka insanlarında bu dertten muzdarip olduğuğunu bilmeniz bu probleminizi ortadan kaldırmıyor. Ancak yeni, tamamen doğal içeriklerden Amerika birleşik Devletlerinde GMPH standartalrına göre üretilmiş D-mannose bu sürekli tekrarlayan rahatsız edici hastalığınızı tedavi edecek ve hastalığınız bir daha geri gelmemek üzere gidecektir.

Çoğu idrar torbası yada idrar yolu enfeksiyonuna Esherichia Coli olarak bilinen E COLİ olarak referanslanmış olan bir çeşit gram negatif mikrop sebep olur.Bu bakteri idrar yolunun iç çeperine batan iğne gibi çıkıntılara sahiptir.Bu çıkıntılar idrar yolu çeperine yapıştığı için idrarımız bu mikropları dışarıya atamamaktadır ve enfeksiyon büyük bir hızla oluşmaktadır..

Yeni ürünümüz, D-mannose, bu bakteriyi mıknatıs gibi kendine çeker. Bakteri idrar yolu çeperini bırakarak D-mannose e yönelir ve kendisini D-mannose yapıştırır. Çok ilginç değilmi?

Doğal ve güvenli olan D-mannose kullandığınızda bakteri idrar yolu çeperini bırakıp D-mannose 'nin içindeki maddelere yapışır..(D-mannose) ve buradan normal idrarımızla dışarı atılırlar. Sizin normal idrarınız artık enfeksiyonu dışarı atarak temizleyecektir. Çabuk rahatlama ve artık bir daha tekrarlayan enfeksiyonlar oluşmayacaktır..

D-Mannose mesane enfeksiyonlarını nasıl ortadan kaldırır?

D-mannose vücudumuzda antibiyotiklerin aksine kötü ya da iyi bakterileri öldürmeyen ve mesane enfeksiyonlarını ortadan kaldıran, insan vücudunda, bazı ağaç ve meyvelerde bulunan % 100 doğal bir şekerdir.

Hasta d-mannose u süt , su ya da çay ( portakal suyu gibi asitli içecekler hariç) sıvılar içinde eriterek içer. Vücutta mide tarafından bağırsaklara ulaşmadan önce süratle sindirilir ve abzorbe edilir. Böbrekler vasıtası ile mesaneye ulaşır. Burada mesane duvarlarını kaplar ve mikrobun direk mesane duvarına yapışmasını engeller. Mikroplar burada mesane duvarı yerine d-mannose a yapışırlar. Bir sonraki adımda ise idrar yolu ile dışarı atılırlar. Bu basit, doğal ve çok etkili bir tedavi yöntemidir.

Sistit nedir?

Her sene milyonlarca kadın sistit hastalığına yakalanmaktadır. Türkiye’deki kadınların yarısından fazlası yaşamları boyunca en az bir kaç defa sistit rahatsızlığı geçirmektedir. Fakat bazı kadınlar için bu sadece bir kaç kere değil sürekli devam eden bir savaştır.

Sistit mesanemizin enfekte olması durumunun tıbbi ismidir. Bakterilerin mesanemize girip burada enfeksiyon oluşturması ile oluşur ve aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonu olar akta bilinmektedir. İdrar yolu enfeksiyonlarının % 90 ı e- coli adında bir mikrop tarafından oluşmaktadır. Tedavi edilmediği durumlarda böbreklere bulaşarak daha tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Erkeklerde prostata bulaşarak prostatit hastalığına neden olabilmektedir.

Balayı Sistiti nedir?

Bayanların çoğu cinsel ilişkiden sonra sistit hastalığına yakalanırlar. Bu durum halk arasında balayı sistiti olarak da bilinir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu sebepleri nelerdir?

Bazı insanlar kısa süren idrar yolu enfeksiyonlarına maruz kalırken, bazıları sürekli tekrarlayan enfeksiyon geçirebilmektedir. Eğer bu hastalığa neden sahip olduğunuzu merak ediyorsanız aşağıda belirttiğimiz başlıca nedenlerine bir göz atınız

1. Mesane ya da başka bir deyişle idrar yolu enfeksiyonlarının 5 90 na E-coli denen bir mikrop neden olmaktadır. Bu mikrobun bulaştığı bir eti yediğinizde ciddi sindirim problemleri ile karşı karşıya kalırsınız. İnsan vücudunda sindirim sisteminde bu mikrop önemli olmayacak boyutlarda bulunabilmektedir. Problem bu mikrobun hijyenik olmayan koşullar nedeni ile idrar sistemine bulaşması ile meydana gelmektedir. Zayıf sağlıklı koşulların yanında e-koli cinsel yollardan bulaşabilmektedir. Bu cinsel olarak aktif olan insanlarda yaygın olarak oluşabilen bir durumdur. Kadınlarda bakteri vajinal bölgeye girer daha sonra idrar yollarından mesaneye ulaşır ve idrar yolu enfeksiyonu belirtileri başlar. Bu çok ızdırap verici bir period olabilir ve mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Bu hastalığın oluşumunu önleyebilmek maksadı ile cinsel ilişki esnasında temizliğe dikkat edilmesi ve bazı hijyenik alışkanlıklar edinilmesi ve geriden ileri doğru silmekten kaçınılması gerekmektedir. Bu mesane enfeksiyonunu dramatik olarak artırabilmektedir.

2. Mesane enfeksiyonuna neden olabilecek bazı fiziksel koşullarda mevcuttur. Örneğin eğer böbrek taşınız mevcut ise sürekli tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonuna sahip olma şansınız yüksektir. Bunun nedeni ise bu taşlar nedeni idrar yolunun sürekli tıkanmasıdır. İdrar yolunda inflamasyon oluşur ve bu durum ise enfeksiyonu davet eder.

Diğer bir durum ise mesanenin tam olarak boşalmaması durumudur. Prostat büyümesi olan erkekler ve menapoz dönemindeki kadınlarda görülebilmektedir.

3. Bağışıklık sisteminin baskılanması idrar enfeksiyonuna hassas bir durum ortaya çıkarabilmektedir. Ayrıca diabet ve aids hastalarının bu hastalığa sürekli yakalanmaları olasıdır. Hastaneye yatırılan hastalar hareketsizlikten, üriner sisteme takılan kateterlerden idrar yolu enfeksiyonuna yakalanabilmektedir.

4. Cinsel olarak aktif olan kadınlarda idrar yolu enfeksiyonlarının diğer bir nedeni ise, doğum kontrolünde kullanılan diafram olabilmektedir. Bu sistem artıklar için bir bloker vazifesi görmekle birlikte bakteriler üzerindede aynı etkiyi gösterebilmektedir.

5. İdrar yolu enfeksiyonlarına e-koli kadar yaygın olmamakla birlikte özellikle erkekler tarafından kadınlara cinsel ollar ile bulaştırılabilen klamidya adlı mikropta neden olabilmektedir.

İdrar torbası ya da idrar yolu enfeksiyonununu klasik olarak tedavi etme yöntemi her zaman antibiyotikler olmuştur..Bazen çok güçlü olanları reçete edilir..Çoğu kezde çok başarılı olurlar..Bununla beraber, mikrop antibiyotiğe direnç geliştirebilir ve antibiyotiklerin istenmeyen yan etkileri olabilir..Bazende antibiyotikler tam olarak enfeksiyonu tedavi etmez ve hastalık daha güçlü bir şekilde tekrar nüksedebilir..

D-mannose, Doğal Bir Yaklaşım

Her geçen gün daha fazla insan bu yaygın hastalığa karşı daha ilk belirtilerini hisseder hissetmez elinin altında hemen müdahele edebileceği reçetesiz kullanabileceği doğal bir çözüm aramaktadır.İşte son günlerde bu çareyi D-mannose ile buldular..*Tamamen Doğal, D-Mannose içeren üründür.

* D-mannose yüksek kalitede üretilmiştir.

*Kullanılması son derece güvenlidir..Hatta çocuklar bile kullanabilir

*Uzun süren sık kullanımlar için güvenlidir.

*Hamilelikte de güvenle kullanılabilir

*Şeker seviyelerini etkilemez.

*Reçete gerektirmez.

*Hiç bir yan etkisi yoktur.

*İyi Mikropları Öldürmez.

*Bakteri D-mannose direnç geliştirmez.

*Kullanımı çok basittir

*Tadı güzeldir.

+Toz şekeri görünümündedir ve hafif tatlı bir tadı vardır

*Su, meyve suyu hatta kahve ile kullanılabilir!

*Ölçüm için küçük ölçeği mevcuttur.

D-mannose antibiyotik tedavilerinden sonra kronik idrar torbası problemleri için idealdir. Kullanımı kolay rahatsız edici ağrı sızı gibi ilk belirtilerden hemen sonra kullanabileceğiniz bir doğal ilaçtır.

D-mannose ün en önemli özelliği antibiyotikler gibi, vücudumuza çok yararlı olan ve bağışıklık sistemimizi destekleyen , B vitaminlerini üreten bağırsak floremizi düzenleyen iyi huylu mikroplara bir zarar vermemesidir.O sadece E coli etkiler ve bu mikrop D-mannose direnç geliştirmez..Bu ise kronik idrar enfeksiyonu olan hastalar için çok önemli bir haberdir..

D-mannose herhangi bir toksik madde içermez ve kimyasal bir içeriğe sahip değildir. Cinsel ilişkiden sonra sık sık idrar enfeksiyonu geçiren bayanlar için bulunmaz bir nimettir..D-mannose cinsel ilişkiden önce ve sonra kullanmanız bu tür enfeksiyonları engelleyecektir..

D-mannose tamamen doğal bir gıda takviyesidir. Metabolize edilmediğinden kandaki şeker seviyesini artırmaz. Hamile bayanlar ve küçük çocuklar için güvenlidir.

% 10 dan az vakalarda idrar enfeksiyonu e Coli nin haricinde mikroptan meydana gelebilir..Bu durumda doktorunuza danışıp antibiyotik tedavisine başlayınız..

Önerilen kullanım:

Bir bardak suya bir çay kaşığı D-Mannose koyup iyice karıştırdıktan sonra belirtileriniz kaybolana kadar (3 gün) günde 3-4 bardak içiniz.

tolgataylan
Mesajlar: 47
Kayıt: 20.04.2015 - 10:36
Şehir: istanbul

Re: D-Mannose

Mesajgönderen tolgataylan » 31.03.2017 - 11:29

https://www.engelliler.biz/forum/saglik ... rum-5.html

Bende böyle bir sitede okudum, tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Oturan Boğa adlı arkadaştan..

Lbrl34
Mesajlar: 73
Kayıt: 18.08.2016 - 11:43
Şehir: İstanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: D-Mannose

Mesajgönderen Lbrl34 » 01.04.2017 - 20:32

Mannoz bağlayıcı Lektin yolagi diye bir şey vardır immunolojide.Bagisiklik sisteminin 3 temel ötesinden biridir klasik yol alternatif yol bir de bu.Mannozu bakteri baglar vucuttaki Lektin de gelir onu bağlar bu da bağışıklığı uyarır.Ama bu yöntem son vuruşu gerçekleştirmek isteyen arkadaşlar için bir cozum olabilir b-glukan içeren bir multivitamin ile işe yarayabilir lökosit miktarı yüksek çıkan arkadaşlar için antibiyotik ile beraber kullanilabilir.Her şeyin bilimsel olanı arkadaşlar önce kendimize zarar vermeyelim birinci önceliğimiz ,acil sifalar

just
Mesajlar: 33
Kayıt: 02.02.2017 - 16:08
Şehir: zonguldak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: D-Mannose

Mesajgönderen just » 01.04.2017 - 23:07

kadınlar için sanırım bu ilaç yani erkeklerden bahsetmiyor

HAMDYALNIZSANADIR
Mesajlar: 237
Kayıt: 22.01.2016 - 09:31
Şehir: TOKAT
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: D-Mannose

Mesajgönderen HAMDYALNIZSANADIR » 03.04.2017 - 21:49

D-mannose sık idrara çare olur mu ? Benim mesanede idrar kalıyor bi faydası olur mu !

Galip
Mesajlar: 345
Kayıt: 19.04.2015 - 14:28

Re: D-Mannose

Mesajgönderen Galip » 03.04.2017 - 23:12

D mannosse ozellıkke bayanlarda sıstıt ıcın kullanılan toz halınde doğal bır meyve sekerı daha cok e-colı mesanede bu sekere yapısıyor ve ıdrar yolu ıle dısarı atmakta fayda saglıyor
Prostatıt ıcın cok fayda saglıyacagını dusunmuyorum

Synergy
Mesajlar: 126
Kayıt: 06.05.2015 - 18:24
Şehir: İstanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: D-Mannose

Mesajgönderen Synergy » 23.11.2017 - 00:06

D-mannose siparişi verdim bakalım amazondan birkaç güne gelecekmiş, umarım bir işe yarar.

tornografi
Mesajlar: 315
Kayıt: 06.08.2017 - 13:15
Şehir: samsun
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: D-Mannose

Mesajgönderen tornografi » 23.11.2017 - 01:06

Synergy yazdı:D-mannose siparişi verdim bakalım amazondan birkaç güne gelecekmiş, umarım bir işe yarar.


hocam takviye gıda olduğu için gümrüğe takılma durumu olmasın?

Synergy
Mesajlar: 126
Kayıt: 06.05.2015 - 18:24
Şehir: İstanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: D-Mannose

Mesajgönderen Synergy » 23.11.2017 - 20:17

amazonpaketim.com diye bir siteden aldım, gümrük işlemlerini de onlar yapacak.
Amazondan sizin adınıza satın alıyorlar, kargo ücreti + %10 gümrük işlem ücreti alıyorlar.

tornografi
Mesajlar: 315
Kayıt: 06.08.2017 - 13:15
Şehir: samsun
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: D-Mannose

Mesajgönderen tornografi » 23.11.2017 - 20:27

Synergy yazdı:amazonpaketim.com diye bir siteden aldım, gümrük işlemlerini de onlar yapacak.
Amazondan sizin adınıza satın alıyorlar, kargo ücreti + %10 gümrük işlem ücreti alıyorlar.


sistem güzelmiş.

yaman
Mesajlar: 16
Kayıt: 01.06.2016 - 10:30
Şehir: adana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010
Yaş: 45

Re: D-Mannose

Mesajgönderen yaman » 12.01.2018 - 14:03

amazonpaketim.com alan arkadaş oldumu fiyat kaç tl maloldu ürün sağlam ulaştımı yardımcı olursanız sevinirim

Synergy
Mesajlar: 126
Kayıt: 06.05.2015 - 18:24
Şehir: İstanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: D-Mannose

Mesajgönderen Synergy » 12.01.2018 - 22:05

Ben aldım, 200 TL civarı maliyeti oldu toplam.
Aldım ama neden bilmiyorum üşendim 3 günden sonra kullanmadım daha. Benim salaklığım :)))

daglii
Mesajlar: 24
Kayıt: 16.09.2017 - 18:02
Şehir: yalova
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Re: D-Mannose

Mesajgönderen daglii » 12.01.2018 - 22:22

Arkadaşlar 2009da p2000 kronik prostatit için süper üçlü adı altında prostatit seti kullanmıştım Dünya sağlık diye bir site vardı o yıllarda atvde bu hastalığa kesin çözüm diyede programa birine konuk olmuştu Ali Berkay düven diye bir herif kendisinin yeri istanbul kadı köy Bostancı tarafında biryerdeydi çok inanmistim kalkıp o yıllarda İst bir işim çıktı kalktım yanına kadar gittim ofisine bu setlerden yaklaşık o yıllarda 6 7 set getirtittim isi kemeri dedi onunda aldim prostat masaj aleti dedi onunda aldim sonra bu De monnoseyi önerdi bu kesin çözüm dedi 2 veya 3de bunu kullandım oda işe yaramadı yani boşuna paranızı harcamayin bu doğal bir ağaç kabuğundan elde edilen bir bitkisel toz halinde bir destek bize yaramaz basit idrar yolları enfeksiyonu için kullanılan bilir ben tecrübelerimi belirttim karar sizin.

yaman
Mesajlar: 16
Kayıt: 01.06.2016 - 10:30
Şehir: adana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010
Yaş: 45

Re: D-Mannose

Mesajgönderen yaman » 12.01.2018 - 23:59

Synergy yazdı:Ben aldım, 200 TL civarı maliyeti oldu toplam.
Aldım ama neden bilmiyorum üşendim 3 günden sonra kullanmadım daha. Benim salaklığım :)))


kaç adet var tablet olarak kaç mg

Synergy
Mesajlar: 126
Kayıt: 06.05.2015 - 18:24
Şehir: İstanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: D-Mannose

Mesajgönderen Synergy » 14.01.2018 - 22:38

Toz olanından aldım ben, 6 oz olanından.