kronik prostatit mi idrar yolu enfeksiyonu mu

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
grizi7

kronik prostatit mi idrar yolu enfeksiyonu mu

Mesaj gönderen grizi7 »

Merhaba abiler ben 20 yaşındayım 2 sene önce idrar yaparken beyaz bi sıvı gelmişti direk doktora gittim idrar testi yaptı bir şey yok dedi aylar sonra bir daha oldu yine gittim ve idrar testi sonucu bir şey yok dedi. Daha sonra idrarda hafif yanma olmaya başladı sık idrar yapmaya başadım çok su içiyorum o yüzdendir diye düşündüm sanki idrarım varmış gibi hissetmeye başladım bi süre böyle devam etti bu sene idrar yapmakta zorlandığım oldu ve sanki sürekli idrarım var gibi hissediyorum özellikle ayaklarımı üşüttüğüm zaman idrarımı yaparken çok zorlanıyorum ve bi ağrı oluyor. Bugün dışarda biraz fazla oturduk ve idrar yaparken zorlandım kasıklarım da ağrıyor sık idrara çıkıyorum ama bu ağrılar ve yanma her zaman olmuyordu.Çok çay ve sigara içiyorum. bi kaç gün önce ayaklarımı hiç üşütmedim sıcak tuttum ve idrara çok sık çıkmadım. Acaba kronik prostatit mi var yoksa idrar yolu enfeksiyonu mu bilmiyorum İstanbulda yaşıyorum zafer oyman hocaya gitmeyi düşünüyorum ama muayne sıkıntı oluyor mu öğrenciyim tavsiye verir misiniz ne yapmalıyım nasıl anlayabirim tedavi için geç kalmak da istemiyorum ne yapmalıyım.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: kronik prostatit mi idrar yolu enfeksiyonu mu

Mesaj gönderen red »

ayak üşümesine bağlı sık idrar prostatit belirtisidir.
bahsettiğiniz doktora gidin.
grizi7

Mesaj gönderen grizi7 »

sianure yazdı:kardes doktora gidersen basit bir sekilde anlasilir bu, once idrar verirsin tam idrar tetkiki yapilir idrarindan, sonra prostat sivisina bakilir. tahlillerdeki lokosit sayina gore enfeksiyonun nerede yogunlastigi anlasilir.
Abi şuan pandemiden dolayı gidemiyorum bir yere çok ciddi şekilde rahatsız etmiyor ama eğer hastalık başlangıç aşamasindaysa bile daha kötüye gitme ihtimali var mi bunu engellemek icin evde yapabileceğim bir şey var mı?
herseyiyiolucak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

Hocam bence hiç beklemeden bir kontrole gidin. Bir sorun varsa erken tedavi ile kurtulursunuz.